Kız arkadaşı şikâyetini geri çekti

banner37

Kıskançlık nedeniyle tartıştığı kız arkadaşını ciddi şekilde darp edip, av tüfeğiyle havaya iki el ateş açan Hasan Okyunus’un cezai ehliyetinin olduğu belirtildi

Kız arkadaşı şikâyetini geri çekti
banner99

Meyil AVCAN

Kız arkadaşıyla, 117 promil alkol tesiri altındayken sözlü tartışan ve ciddi şekilde darp ettikten sonra, tasarrufunda bulunan av tüfeğiyle dışarıya çıkıp, havaya iki el ateş eden Hasan Okyunus’la ilgili Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden beklenen doktor raporu geldi.

Girne Mahkemesi’nde yargıç huzuruna teminat duruşmasına çıkarılan zanlıyla ilgili yürttüğü soruşturma hakkında bilgi veren polis, zanlının cezai ehliyetinin olduğunu belirterek, müştekinin de telefoniyen arayıp şikâyetini geri çektiğini söylediğini aktardı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Çamlıbelli yeminli şahadet vererek, olayın detaylarını yeniden aktardı.

Polis memuru Kader Çamlıbelli, zanlı Hasan Okyunus’un “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarruf ve Kullanmak”, “Meskûn Mahalde Ateş Açmak”, “Ciddi Darp” ve “Sarhoşluk” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

banner134
Çamlıbelli, Karaoğlanoğlu’nda kız arkadaşıyla kıskançlık yüzünden tartışan 117 promil içki tesiri altında olan zanlının, kız arkadaşını ciddi şekilde darp ettiğini ve daha sonra dışarıya çıkıp tasarrufunda bulunan çifte bindirikli “Yula” marka av tüfeğiyle havaya iki el ateş ettiğini ifade etti.

Olay yerinde bulunan boş iki fişenk ve av tüfeğinin emare olarak alındığını, İnceleme ve Balistik Şubesi’nde incelendiğini ve rapor sonucunda silahın başka bir meselede kullanılmadığının tespit edildiğini açıkladı.

Çamlıbelli, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi tarafından beklenen doktor raporunun geldiğini ve zanlının cezai ehliyetinin olduğunu belirterek, müştekinin telefoniyen arayıp şikâyetini geri çektiğini söylediğini mahkemeye aktardı.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Çamlıbelli, zanlı Okyunus’un mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanmasına, seyahat belgelerini polise teslim etmesine ve haftada bir kez en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmasına karar vererek, KKTC muteber bir kefilin 50 bin TL ve 7 bin 500 TL nakdi teminat karşılığında zanlının yargılanıncaya değin serbest kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75