Kız arkadaşına kemerle vurdu

banner37

Üniversitede psikoloji bölümü öğrencisi olan zanlı Cem Ozan Baran, kız arkadaşını tokatlayıp, kemerle darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Kız arkadaşına kemerle vurdu

Emine UYSAL ÇALUDA

Üniversitede psikoloji bölümü öğrencisi olan zanlı Cem Ozan Baran, kız arkadaşını tokatlayıp, kemerle darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Cem Ozan Baran, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Havva Yorgancı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yorgancı, zanlı Cem Ozan Baran’ın 3 Aralık’ta Lefkoşa'da, aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip eski kız arkadaşı olan 23 yaşındaki T. B.’yi ikametgâhının içerisinde, sol

yanağına sağ eli ile iki kez tokat atmak ve Gucci marka kahverengi kemer ile sol eline vurmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Havva Yorgancı, zanlının aynı gün mahkemede emriyle tutuklandığını belirtti.

TC uyruklu olan zanlının KKTC’de bir üniversitede psikoloji eğitimi aldığını söyleyerek, davalarında hazır bulunabilmesi için uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 08:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER