Kız arkadaşına yapmadığını bırakmadı

banner37

Eski erkek arkadaşıyla mesajlaştığı gerekçesiyle kız arkadaşını hastanelik eden zanlı C.H., teminatla serbest kaldı

Kız arkadaşına yapmadığını bırakmadı
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

DARP RAPORUNDA YOK YOK!... Müştekinin aldığı darp raporuna göre “Sağ göz kapağında ve sağ ön kolunda ekimoz, sol omuz kısmında morluk, sol boyun kısmında morluk, sol dirseğinde sıyrık, sağ ve sol dizde sıyrık, sağ baldırında ve dış bacakta ekimoz, sol iç bacakta morluk ve burnunda kırık” tespit edildiğini belirten polis, zanlının kız arkadaşının vücudunun çeşitli yerlerine tekme attığını, kafa atarak burnunu kırdığını ve bu sırada da küfür ettiğini söyledi.

Gönyeli’de bulunan Aşıklar Tepesi’nde önceki gece, eski erkek arkadaşıyla mesajlaştığı gerekçesiyle kız arkadaşının vücudunu tekmeleyen, kafa atarak burnunu kıran ve kız arkadaşına küfürler eden zanlı C.H., tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Müştekinin aldığı darp raporuna göre “Sağ göz kapağında ekimoz, sağ ön kolunda ekimoz, sol omuz kısmında morluk, sol boyun kısmında morluk, sol dirseğinde sıyrık, sağ ve sol dizde sıyrık, sağ baldırında ve dış bacakta ekimoz, sol iç bacakta morluk ve burnunda kırık” tespit edildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Nurçin Erenköylü, olguları aktardı.

Erenköylü, zanlı C.H.’nin, “Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “İthale-i lisan (küfür)” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Erenköylü, Gönyeli’de bulunan Aşıklar Tepesi’nde 12 Ocak 2021 tarihinde ve saat 02.30 raddelerinde, kız arkadaşının eski erkek arkadaşı ile olan konuşmalarını gördüğü gerekçesiyle zanlı ile kız arkadaşı arasında sözlü tartışma yaşandığını belirterek, zanlının sözlü tartışmanın ardından müştekiyi ittirip vücudunun muhtelif yerlerine tekme atarak ciddi bir şekilde darp ettiğini kaydetti.

Zanlının kız arkadaşının burun kısmına doğru kafa atıp burnunun kırılmasına sebebiyet vermek suretiyle müştekiyi vahim zarara uğrattığını dile getiren Erenköylü, zanlının bunun ardından müştekiye “O…sun sen, karaktersizsin” diyerek ithale-i lisan suçunu da işlediğini ifade etti.

Erenköylü, müştekinin aynı gün doktor kontrolünden geçirildiğine işaret ederek, kontrol sonucunda müştekinin vücudunda darp ve cebir izine rastlandığı, burnunda da kırık olduğu yönünde doktor raporu temin edildiğini anlattı.

Erenköylü, raporda müştekinin “Sağ göz kapağında ekimoz, sağ ön kolunda ekimoz, sol omuz kısmında morluk, sol boyun kısmında morluk, sol dirseğinde sıyrık, sağ ve sol dizinde sıyrık, sağ baldırında ve dış bacakta ekimoz, sol iç bacakta morluk ve burnunda kırık” tespit edildiğini bildirdi.

Zanlının, yapılan şikâyet üzerine temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydeden Erenköylü, verdiği gönüllü ifadede de suçunu kabul ettiğini anlattı.

Erenköylü, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Banu Soyer, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak adına tüm seyahat belgelerine el konularak yurtdışına çıkmasının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması, 5 bin TL değerinde nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşuluyla serbest kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75