Kız arkadaşını ciddi şekilde darp etti, cezaevine gönderildi

banner37

“Ciddi Darp”, “Kasti Hasar” ve “Şiddet tehdidi” suçlarından tutuklanan zanlı O.Ö., teminat duruşmasına çıkarıldı

Kız arkadaşını ciddi şekilde  darp etti, cezaevine gönderildi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

banner134
   Lefkoşa’da kıskançlık yüzünden tartıştığı kız arkadaşını ciddi şekilde darp eden ve şiddet tehdidinde bulunan O.Ö., dün çıkarıldığı mahkeme huzurunda yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.
   Polis, zanlının kız arkadaşının kafasına, yüzüne, eline ve boynuna vurup, saçını çekerek ciddi şekilde darp ettiğini ifade etti.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Alparslan Yavuz yeminli şahadet vererek, olguları aktardı.
   Yavuz, zanlının “Ciddi Darp”, “Kasti Hasar” ve “Şiddet tehdidi” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

   Yavuz, Lefkoşa’da, 19 Eylül 2020 tarihinde saat 01.30 sıralarında zanlı ile kız arkadaşının kıskançlıktan dolayı tartıştığını kaydederek, zanlının kız arkadaşının kullanımındaki HK 660 plakalı aracı ile seyrederken Lefkoşa Mezarlığı önüne geldiğinde kız arkadaşının defalarca kafasına ve yüzüne vurduğunu, Yakın Doğu Üniversitesi’ni geçtikten sonra da toprak yol üzerinde kafasına, yüzüne, eline ve boynuna vurup saçını çekerek ciddi şekilde darp ettiğini yineledi.
   Zanlının, kız arkadaşının giymekte olduğu tulumun kol demirini kopararak kız arkadaşını kasti hasara uğrattığını ifade eden Yavuz, zanlının aynı zamanda kız arkadaşına “Arkadaşının telefon numarasını vermezsen seni öldürürüm” ve “Polise gidersen de ilişkimiz olduğunu ailene söylerim” demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu mahkemeye aktardı.
   Yavuz, müştekinin aynı gün doktordan darp raporu aldığına işaret ederek, zanlının şikayet üzerine tutuklandığını anlattı.
   Zanlının 9 Eylül’de çalışma izninin bittiğini ve soruşturmanın tamamlandığını dile getirerek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlının 20 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emri verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75