Kız arkadaşını ciddi şekilde darp etti

banner37

Zanlı Osman Özkul, “Ciddi Darp”, “Kasti Hasar” ve “Şiddet tehdidi” suçlarından tutuklandı

Kız arkadaşını ciddi şekilde darp etti
banner99

Ahmet UÇAR
 

Lefkoşa’da kıskançlık yüzünden tartıştığı kız arkadaşını ciddi şekilde darp eden ve şiddet tehdidinde bulunan Osman Özkul, şikayet üzerine tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis, zanlının kız arkadaşının kafasına, yüzüne, eline ve boynuna vurup, saçını çekerek ciddi şekilde darp ettiğini ifade etti.


Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı ise söz hakkı alarak, kendisinin de darp edildiğini, kız arkadaşının başkalarıyla konuştuğunu bunu erkeklik gururuna yediremediği savunmasını yaptı.

Mahkeme, zanlının da kız arkadaşından şikayetçi olabileceğini dile getirerek, soruşturmanın yeni başlaması nedeniyle zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Alparslan Yavuz yeminli şahadet vererek, olguları aktardı.

Yavuz, zanlı Osman Özkul’un “Ciddi Darp”, “Kasti Hasar” ve “Şiddet tehdidi” suçlarından methaldar olduğunu belirtti. Yavuz, Lefkoşa’da, 19 Eylül 2020 tarihinde saat 01.30 sıralarında zanlı ile kız arkadaşının kıskançlıktan dolayı tartıştığını kaydederek, zanlının kız arkadaşının kullanımındaki HK 660 plakalı aracı ile seyrederken Lefkoşa Mezarlığı önüne geldiğinde kız arkadaşının defalarca kafasına ve yüzüne vurduğunu, Yakın Doğu Üniversitesi’ni geçtikten sonra da toprak yol üzerinde kafasına, yüzüne, eline ve boynuna vurup saçını çekerek ciddi şekilde darp ettiğini vurguladı.

banner134

Zanlının, kız arkadaşının giymekte olduğu tulumun kol demirini kopararak kız arkadaşını kasti hasara uğrattığını ifade eden Yavuz, zanlının aynı zamanda kız arkadaşına “Arkadaşının telefon numarasını vermezsen seni öldürürüm” ve “Polise gidersen de ilişkimiz olduğunu ailene söylerim” demek suretiyle şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu mahkemeye aktardı.

Yavuz, müştekinin aynı gün doktordan darp raporu aldığına işaret ederek, zanlının şikayet üzerine tutuklandığını anlattı.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı söz hakkı alarak, kız arkadaşıyla bazı sorunlarının olduğunu, aldatıldığını,  erkeklik gururuna yediremediğini, aynı zamanda kendisinin de darp edildiğini savundu.

Yavuz, soruşturmanın henüz yeni başladığını dile getirerek, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75