Kız arkadaşını dövmekten yargılanacak

banner37

Evine pencereden girdiği kız arkadaşını dövüp, cep telefonunu kırmakla suçlanan Dıler Najı Fato, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

banner87
Kız arkadaşını dövmekten yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da gece yarısı sevgilisi olan Ş.K.’nin ikametgahına açık olan yatak odası penceresinden girerek, kız arkadaşını ciddi şekilde darp eden ve 4 bin 700 TL değerindeki I-Phone8 Plus model cep telefonunu kıran zanlı Dıler Najı Fato tutuklandı.

   “Darp”, “Kasti hasar” ve “Mülke tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Dıler Najı Fato, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, 16.11.2019 tarihinde saat 02.30’da zanlı Dıler Najı Fato’nun sevgilisi olan Ş.K’nin ikametgahına açık olan yatak odası penceresinden girip, yatak odasında bulunan kız arkadaşına elleriyle tokat atıp, ciddi şekilde darp ettikten sonra, 4 bin 700 TL değerindeki I-Phone8 Plus model cep telefonunu yere vurup kırdığına dikkat çekti.

   Polis memuru Murat Plevne, zanlının mahkeme emriyle tutuklandığını ve tahkikatın tamamlandığını belirterek, öğrenci statüsündeki zanlının davalarında hazır bulunması için mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108