Kız arkadaşını kaçırdı, beş ay sonra yakalandı

banner37

Kıskançlık yüzünden tartıştığı kız arkadaşını şubat ayında kaçırarak 11 saat bir evde alıkoyan Ebenezer Shina Akınsoyınu, önceki gün Girne’de tespit edildi

banner87
Kız arkadaşını kaçırdı, beş ay sonra yakalandı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da geçtiğimiz şubat ayında kıskançlık yüzünden tartıştığı kız arkadaşını darp edip, kaçırarak bir evde  11 saat alıkoyan zanlı Ebenezer Shina Akınsoyınu, 5 ay sonra tespit edilebildi.

   “Darp” ve “Zorla İnsan kaçırma” suçuyla ilgili tutuklanan zanlı Akınsonıyu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Fırat Kızıltunçlar, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddet Şubesinde görev yapan polis memuru Cennet Okur’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Okur, zanlı Ebenezer Shina Akınsoyınu’nun 17 Şubat’ta saat 23.00 raddelerinde kız arkadaşı E. B. O.’yu kıskandığı gerekçesi ile ikametgahına giderek konu ikametgah önünde müştekiyi kolundan tutmak sureti ile zorla kullanımında bulunan plakası meçhul araca bindirip, Girne’de bulunan henüz tespit edilemeyen bir ikametgaha götürmek sureti ile zorla insan kaçırma suçunu işlemekle methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Cennet Okur, zanlının müştekiyi 11 saat zorla alıkoyduktan sonra gitmesine müsaade ettiğini mahkemeye aktardı.

   Okur, müştekinin 18 Şubat’ta Kadına Karşı Şiddet Şubesi’nde bir ifade vererek zanlı aleyhinde şikayetçi olduğunu ve zanlı aleyhinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edilmiş olup akabinde aranan şahıs ilan edildiğini anlattı. 

   Polis memuru Okur zanlı Ebenezer Shina Akınsoyınu’nun 18 Haziran’da Girne’de tespit edilerek tutuklandığını kaydetti. 

Okur, mesele ile ilgili olarak tahkikatın yeni başladığını ve müştekinin Girne’ye götürüldüğü araç ile birlikte zorla alıkonulduğu ikametgahın henüz tespit edilemediğine vurgu yaptı.

   Okur, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75