Kız arkadaşını kaçırdı, öldürmekle tehdit etti, dövdü

banner37

Şenol Bayur, kız arkadaşını zorla Taşkent’e götürüp, telefonunun şifresini onu silahla öldürmekle tehdit edip, öğrenerek, içindeki bilgileri aldıktan sonra boğazından ve saçından tutup ciddi şekilde darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Kız arkadaşını kaçırdı,  öldürmekle tehdit etti, dövdü
banner90
banner99

   Gönyeli’de sakin Şenol Bayur, “Zorla İnsan Kaçırma”, “Özel Hayatın Gizliliğini İhlal”, “Şiddet Tehdidi” ve Ciddi Darp" suçlarıyla tutuklandı.

   Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

   Zanlı, kız arkadaşını zorla Taşkent’e götürüp, telefonunun şifresini onu silahla öldürmekle tehdit edip, öğrenerek, içindeki bilgileri aldıktan sonra boğazından ve saçından tutup ciddi şekilde darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı.    
 

Tabancayla öldüreceğini söylemiş

   Mahkemede şahadet veren polis memuru Fatoş Savaşır, olayla ilgili bulguları aktardı.  

   Savaşır, 7 Temmuz 2020 tarihinde, saat 23.00 raddelerinde, Girne'de, Gönyeli'de sakin zanlı Şenol Bayur'un  kız arkadaşı olan Lefkoşa'da sakin Ç.K. ile Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde LM 777 plakalı BMW marka araç ile Girne'den Alsancak'a doğru seyrettikleri esnada, Merit Park Otel kavşağı mevkiine geldiklerinde, aralarında Ç.K.'nin eski erkek arkadaşı konusunda çıkan tartışma ve kıskançlık sebebiyle kavga ettiklerini anlattı.

   Savaşır, Şenol Bayur’un, Ç.K’yi zorla kaçırıp Taşkent'e götürdükten sonra adı edilene cep telefonunun şifresini vermezse aracının torpido gözünde tasarruf ettiğini söylediği tabanca ile kendisini öldüreceğini söyleyip, şiddet tehdidinde bulunduğu, şifreyi aldıktan sonra tasarrufundaki cep telefonu ile adı edilenin telefonundaki fotoğraf galerisi, mesaj geçmişini, video ve fotoğrafları çektiğini, akabinde ise adı edileni kolundan, boğazından ve saçından tutup çekerek yerde sürüklemek suretiyle ciddi şekilde darp ettiği iddiasıyla zanlı aleyhine şikayet yapıldığına vurgu yaptı.  
   Savaşır, şikayetin polisin bilgisine 11.07.2020 tarihinde, Ç.K. tarafından yapıldığını ve doktor kontrolünden geçirilerek doktor raporu temin edildiğini mahkemeye aktardı.

banner134
   Savaşır, zanlı Şenol Bayur'un derdest emri gereği tutuklandığını ve cep telefonunun emare olarak alındığını belirtti.

   Mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın yeni olduğunu ve alınması gereken ifadeler, incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu söyleyen Savaşır, zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75