Kız arkadaşının aracını “benimdir” diyerek sattı

banner37

Mağusa’da “sahtekarlık” suçundan tutuklanan Yasin Atik, kendisine ait olmayan arabayı 23 bin TL’ye hem sattı, hem de devir işlemini yaptı

banner87
Kız arkadaşının aracını “benimdir” diyerek sattı
banner90
banner99

Mağusa’da 21 Haziran 2019 tarihinde, işlerini halletmek için kız arkadaşı D. G.’ye ait özel aracını emaneten alan ve bir süre sonra “benimdir” diyerek S. Ş.’ye satan Yasin Atik yapılan şikâyet üzerine polis tarafından tutuklandı.

Polis, zanlının aracı 23 bin TL’ye sattığını belirledi ancak mahkemede söz hakkı tanınan zanlı, “Ben 23 bin TL almadım, 8 bin TL aldım” dedi.
Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılan zanlı hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

banner134
Tahkikat memuru Emin Özbilen, zanlının kız arkadaşınaait aracı sirkat ettiğini ve “benimdir” diyerek 23 bin TL’ye satarak, sahtekârlıkla para temin ettiğini aktardı.
Olayın 19.8.19 tarihinde polise rapor edilmesinin ardından zanlının tutuklandığını ve konu aracın emare alındığını belirten tahkikat memuru, Motorlu Araçlar Mukayyitliği’nden yapılan araştırmada bahse konu aracın S. Ş. adına devir işlemlerinin yapıldığının tespit edildiğini aktardı.
Tahkikatın yeni olduğuna, aracın devir işlemi için kullanılan formun üzerindeki imzalarda bilirkişi tarafından inceleme yapılacağına, inceleme sonunda ortaya başka suç unsurlarının çıkma olasılığının kuvvetle muhtemel olduğuna vurgu yapan Özbilen, soruşturma için süre istedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 10:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
FILIZ OZCELIK
FILIZ OZCELIK - 12 ay Önce

TAM BIR REZALET.NEREYE GIDIYOR KIBRIS

SIRADAKİ HABER

banner75