Kız arkadaşıyla barıştı

banner37

Kıskançlık yüzünden tartıştığı kız arkadaşını şubat ayında kaçırarak 11 saat bir evde alıkoyan Ebenezer Shina Akınsoyınu, teminatla serbest bırakıldı

Kız arkadaşıyla barıştı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da geçtiğimiz şubat ayında kıskançlık yüzünden tartıştığı kız arkadaşını darp edip, kaçırarak bir evde 11 saat alıkoyan ve bugün hâlâ birlikte olduğunu beyan eden zanlı Ebenezer Shina Akınsoyınu, dün sabah yeniden mahkemeye çıkarılıp, teminatla serbest bırakıldı.

   “Darp” ve “Zorla İnsan kaçırma” suçuyla ilgili tutuklanan zanlı Akınsonıyu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddet Şubesi’nde görev yapan polis memuru Cennet Okur’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Okur, zanlı Ebenezer Shina Akınsoyınu’nun 17 Şubat’ta saat 23.00 raddelerinde kız arkadaşı E. B. O.’yu kıskandığı gerekçesi ile ikametgahına giderek konu ikametgah önünde müştekiyi kolundan tutmak sureti ile zorla kullanımında bulunan plakası meçhul araca bindirip, Girne’de bulunan henüz tespit edilemeyen bir ikametgaha götürmek sureti ile zorla insan kaçırma suçunu işlemekle methaldar olduğunu yineledi.

Polis memuru Cennet Okur, zanlının müştekiyi 11 saat zorla alıkoyduktan sonra gitmesine müsaade ettiğini mahkemeye aktardı.

   Okur, müştekinin 18 Şubat’ta Kadına Karşı Şiddet Şubesi’nde bir ifade vererek zanlı aleyhinde şikayetçi olduğunu ve zanlı aleyhinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edilmiş olup akabinde aranan şahıs ilan edildiğini anlattı.

   Polis memuru Okur zanlı Ebenezer Shina Akınsoyınu’nun 18 Haziran’da Girne’de tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.

Zanlının üniversite öğrencisi olduğunu beyan eden Okur, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 7 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mericli
Mericli - 1 yıl Önce

Bu nijeryali vs olan sahislar cok buyuk para.akliyorlar adanin icinde rant sagliyorlar istediklerini para karsiliginda yapiyorlar bizlerde hukumedde acaba canakmi tutuyoruz bu insanlara..yok teminat vs......

SIRADAKİ HABER

banner75