‘Kız çocuğuna cinsel tecavüzden’ yargılanıyor

banner37

Öz yeğenine iki yıl boyunca cinsel tecavüzde bulunmakla suçlanan F. B. , dün aleyhindeki davalardan itham edildi ve davanın ilk tahkikat duruşmalarına başlandı

‘Kız çocuğuna cinsel tecavüzden’ yargılanıyor
banner90
banner8

AĞIR CEZA MAHKEMESİ’NE HAVALE EDİLECEK… F. B., dün İskele Kaza Mahkemesi’nde Savcı Ahmet Özlemler tarafından, başta ‘16 yaşından küçük kız çocuğuna cinsel tecavüzde bulunmak’ olmak üzere, çocuğa cinsel saldırı, cinsel taciz, zorla alıkoyma gibi birçok suçtan itham edildi ve davanın ilk tahkikat duruşmasına başlandı. Duruşmaların tamamlanmasının ardından dava görüşülmek üzere Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilecek.

Ayşe BULUT

   Karpaz bölgesinde geçtiğimiz yıl kasım ayında ortaya çıkan ve ülke genelinde büyük infiale neden olan, F. B. isimli amcanın, iki yıl boyunca öz yeğeni olan kız çocuğuna cinsel tecavüzde bulunması olayıyla ilgili davanın ilk tahkikat duruşmalarına dün İskele Kaza Mahkemesi’nde başlandı.

   Teminat emri gereğince cezaevinde hükümsüz tutuklu olan F. B. dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler tarafından, başta ‘16 yaşından küçük kız çocuğuna cinsel tecavüzde bulunmak’ olmak üzere, çocuğa cinsel saldırı, cinsel taciz, zorla alıkoyma gibi birçok suçtan itham edildi.

   Davanın Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilebilmesi için başlanılan ilk tahkikat duruşmasının ilk gününde Savcı Ahmet Özlemler, sanık F. B., müşteki kız çocuğu ve kız çocuğunun arkadaşının cep telefonları, bilgisayarları gibi elektronik aletlerinin incelemelerini yapan PGM Data İnceleme Birimi’nde görev yapan uzman Olgun Demir’i tanık olarak dinletti.

   Olgun Demir, Savcı Özlemler’in soruları ışığında, meseleyle ilgili yaptığı inceleme ve hazırladığı raporlarla ilgili bilgi verdi, belge ve DVD’leri mahkemeye emare olarak sundu.

   Demir, şahadetinde özetle; meseleyle ilgili olarak üç rapor hazırladığını, ilk iki raporun mağdur kız çocuğu ve arkadaşının cep telefonlarının incelemesi ve hazırladığı DVD’lerle ilgili olduğunu, üçüncü raporun da sanığa ait olan 10 kalem emarenin inceleme sonuçları ve hazırladığı DVD’ler olduğunu belirtti.

   İncelemesini yaptığı sanığa ait cep telefonları, USB, bilgisayar gibi materyalların bir çoğunun arızalı ve çalışır durumda olmadığını belirten Demir, inceleyebildiği materyallerde meseleyle ilgili olabilecek fotoğraf, kısa mesaj, internet geçmişi, video kaydı gibi verileri de DVD’ye kopyalayarak tahkikat memuruna verdiğini, raporunu da yazdığını söyledi.

   Sanığın bilgisayarında cinsel içerikli video görüntüleri ve mağdur kıza ait olabileceğini düşündüğü fotoğraflar tespit ettiğini de belirten Demir, küçük kızla ilgili bir video kaydı görmediğini dile getirdi.

   Mağdur kızın cep telefonunda yaptığı incelemede “Amcam” yazılı bir kişiyle meseleyle ilgili olabilecek “WhatsApp” yazışmaları tespit ettiğini kaydeden Olgun Demir, ayrıca mağdur kızın cep telefonunun internet geçmişinde Google’dan ‘hamilelik testi’ başlıklı bir araştırma yapıldığını gördüğünü belirtti.

   İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Tutku Candaş, tanık Olgun Demir’in davanın Ağır Ceza Mahkemesi’ne havale edilmesi halinde ve ilgili mukayyitlik tarafından ihbar alması halinde mahkemede hazır olacağına dair 5 bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına emir vererek, duruşmaya kaldığı yerden devam edilmek üzere davayı 1 Eylül 2020 tarihine erteledi.

   Yargıç Candaş ayrıca, sanık F. B. tutukluluk halinin devamına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75