banner6

Kız çocuğunu sarhoş edip, tecavüz ettiler

banner37

Gazimağusa’da 3 kişi, 16 yaşındaki kıza, alkol tesiri altında zorla tecavüz ettikleri gerekçesiyle tutuklandı

Kız çocuğunu sarhoş  edip, tecavüz ettiler
banner151

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa’da 3 kişi, 16 yaşındaki kıza, alkol tesiri altında zorla tecavüz ettikleri gerekçesiyle tutuklandı.
Bölgede infial yaratan olayla ilgili polis F.A., A.Z.K. ve M.P.’yi dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzuruna çıkarttı ve aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti.
Polis, zanlılara ait emare zapt ettiği cep telefonlarında, ilk incelemede, suçla ilgili önemli delillere ulaştığını belirtildi.
Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Löğmen Yücetürk’ü yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlıların, 26-27 Kasım tarihleri arasında Gazimağusa’da meydana gelen, “cinsel tecavüz” suçundan methaldar olduklarını söyledi. Yücetürk, zanlıların, 16 yaşındaki kızı, Gazimağusa’nın Suriçi’ndeki bir işletmede konsere götürüp, rızasıyla alkol almasını sağladıktan sonra, önce bölgede bulunan bir bara ardından da M.P.’nin ortağı olduğu kapalı bir işletmeye götürüp, yine rızasıyla alkol almasını sağladıklarını söyledi.
Yücetürk, zanlıların, sarhoş olan müştekiyi, bu kez zanlı A.Z.K.’nin Gazimağusa’daki ikametgâhına götürüp, adı edilene, salon içerisinde rızası hilafına, cinsel tecavüz ettiklerini söyledi. Polis, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine, müştekiyi Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolüne götürdüğünü ve müştekinin 3 gün içerisinde cinsel ilişkiye girdiğine dair bir doktor raporu temin ettiğini belirtti.
Şikayet üzerine zanlıları, derdest emri gereği tutukladığını anlatan tanık polis, tüm zanlıların birer gönüllü ifade verdiğini ve müştekinin verdiği ifadeyi kısmen teyit ettiklerini anlattı. Polis, ayrıca, zanlıların ifadelerinde aleyhlerindeki cinsel tecavüz suçunu reddettiğine vurgu yaparak, A.Z.K.’nin F.A.’yı suçladığını kaydetti.
Polis, mahkemeden temin ettiği emir gereği zanlı A.Z.K.’nin huzurunda, olayın gerçekleştiği ikametgâhta arama yaptığını ve incelenmek üzere salondaki 2 adet 2’li koltuğu, 1 adet laptopu ve 1 adet USB’yi bulup emare zapt ettiğini dile getirdi.
Zanlıların cep telefonlarını da incelemeye aldığını, konu telefonlarda suçla ilgili görüntülerin tespit edildiğini kaydeden tanık polis, ikametgâh çevresi ve eğlence merkezlerinde kamera kaydı araştırması yaptıklarından söz etti. Tanık polis, ciddi suçla ilgili gerekli araştırma için, mahkemeden süre istedi.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, tahkikatın selameti için, zanlıların 3’er gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rahime
Rahime - 13 ay Önce

Gereken cezayi almalari gerekir ve isimleri aciklanmalı sadece bas farfi degil deşifre edilmeliler cok uzucu bur olay yillarca o psokoloji ile yasayacak

banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104