Kız kardeşini soydu!

banner37

Birlikte yaşadığı kız kardeşine, maket bıçağı göstererek, 135 TL parasını ve cep telefonunu alan sabıkalı uyuşturucu müptelası Tugay Çetin aleyhine, tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi

Kız kardeşini soydu!
banner90
banner99

BİRÇOK SABIKASI VAR… Hırsızlık ve uyuşturucu suçundan birçok sabıkası olan genç, soygun suçundan itham ediliyor

Sedef BOŞNAK

 Gazimağusa’da, birlikte yaşadığı kız kardeşine maket bıçağı göstererek, 135 TL parasını ve cep telefonunu alan uyuşturucu müptelası sabıkalı Tugay Çetin, şikayet üzerine aynı gün tutuklandı.
   Hırsızlık ve uyuşturucu suçundan birçok sabıkası olan genç, soygun suçundan, Gazimağusa’da Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartıldı ve aleyhine, mahkemeden, tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan İbrahim Gökova yanıtladı.
   Tanık polis İbrahim Gökova, zanlının, 1 Kasım’da, Narin Sokak’taki ikametgahta, birlikte kaldığı kız kardeşi Emine Çetin’e, salonda, tasarrufunda bulundurduğu maket bıçağını göstermek suretiyle korkutup, 135 TL parasını ve Samsung marka cep telefonunu alarak soygun suçunu işlediğini söyledi.
   İbrahim Gökova, ayrıca, zanlının, aranan şahıs olduğunu belirterek, bir süre önce de yine Emine Çetin’e ait bir adet markası meçhul tablet ile Samsung marka 2 adet cep telefonunu habersiz alarak sirkat ettiğini anlattı.

banner134
   “Maket bıçağı çekmedim” diyen zanlının hırsızlık suçunu kabul ettiğini dile getiren Gökova, mahkemeden, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.
   Gökova, ayrıca, “soygun ve sirkat” suçunun, ağır ceza mahkemelerinin yetkisinde olan ciddi ve vahim suçlar olduğuna vurgu yaptı.
   Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlının, 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75