Kız meselesinden birbirlerine girdiler

banner37

Alkol tesiri altındayken kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada Şeref Oran’ı kırık bira şişesiyle başından ve çenesinden yaralayan İrfan Uçar ve Mehmet Uçar tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı

Kız meselesinden birbirlerine girdiler
banner90
banner99

Serap ŞAHİN

Başkent Lefkoşa’da, Yiğitler Burcu Parkı’nda yüksek alkol tesiri altında bulunan gençler arasında kız meselesi yüzünden çıkan tartışma kanlı bitti.

Önceki gün aralarında çıkan sözlü tartışmada zanlılardan İrfan Uçar, Şeref Oran’ı başından ve çenesinden yaralarken, zanlı Mehmet Uçar da ciddi şekilde darp etme suçuyla tutuklanarak dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerinde ikişer gün tutukluluk emri temin edildi.

Yargıç Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Gözde Uğraşın, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev alan Hüseyin Ergüleç’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, olayla ilgili olguları aktardı.

Ergüleç, Lefkoşa’da 23 Kasım 2019 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Yiğitler Burcu Parkı’nda olayın gerçekleştiğine dikkat çekti.

Zanlı İrfan Uçar ve Mehmet Uçar’ın nefeslerinde yüksek alkol tesiri tespit edildiğine dikkat çeken Ergüleç, Şeref Oran ile kız meselesi yüzünden aralarında sözlü tartışma çıktığını kaydetti.

Ergüleç, İrfan Uçar’ın elinde bulunan muhtemelen camdan mamul bira şişesini yere vurup kırdıktan sonra Şeref Oran’ın başının sağ kısmına ve yüzünün sağ çene kısmına vurup adı edileni yaraladığını söyledi.

Mehmet Uçar’ın da müştekiye vurmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiğini belirten Ergüleç, meseleye bağlantıları olan zanlılar İrfan Uçar ve Mehmet Uçar’ın tespit edilip derdest emri gereği tutuklandığını vurguladı.

Ergüleç, hastaneye kaldırılan müştekinin tedavisinin halen sürmekte olduğunu, durumunun netlik kazanmadığını ve yoğun bakıma alınma gibi durumu bulunduğuna işaret ederek, zanlı İrfan Uçar’ın gönüllü ifade verdiğini ve vermiş olduğu ifadenin teyit ve tekzibinin yapılacağını, ayrıca aranan emareler olduğunu belirterek zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıların soruşturma maksatlı 2 gün poliste tutuklu kalmasının daha uygun olacağını belirterek emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108