Kız öğrenciye ‘cinsel tacizde’ bulunmakla suçlanıyor

banner37

Okul otobüsü şoförü D.O., 12 yaşındaki kız çocuğuna Messenger üzerinden taciz mesajları attığı iddiasıyla tutuklandı

Kız öğrenciye ‘cinsel tacizde’ bulunmakla suçlanıyor
banner99

ARKADAŞ OLDUKLARINI İDDİA ETTİ… Polis, bir otobüs şirketinde şoför olan zanlının, 15-27 Kasım tarihleri arasında, 12 yaşındaki bir kız öğrenciye, Messenger üzerinden “görüntüyü aç”, “Canım”, “Uyuduğunda görüntüyü aç göreyim seni” ve “Sen ister misin göresin” mesajları attığını belirterek, şikayet üzerine karakola celp edilen zanlının ise kızla arkadaş olarak mesajlaştıklarını iddia ettiğini, “Sen de görmek ister misin” mesajıyla ilgili ise izahatta bulunamadığını söyledi.

Girne’deki bir otobüs şirketinde şoför olarak çalışan ve okul otobüsü kullanan 58 yaşındaki D.O., isimli kişi, 12 yaşındaki bir kız öğrenciye, Messenger hesabı üzerinden gönderdiği mesajlarla ‘cinsel tacizde’ bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen D.O., dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Fezile Kesat, zanlının Girne’de meydana gelen ‘cinsel taciz’ ve ‘Elektronik Haberleşme Yasasına aykırı hareket’ suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Kesat, bir otobüs şirketinde şoför olarak çalışan zanlının 15-27 Kasım tarihleri arasında adına kayıtlı Messenger hesabı üzerinden 12 yaşındaki kız öğrenciye “Görüntüyü aç”, “Canım”, “Uyuduğunda görüntüyü aç göreyim seni” ve “Sen ister misin göresin” diye mesajlar attığını söyledi.

Polis memuru Kesat, 28 Kasım tarihinde ailesi ile birlikte Adli Şube’ye giden 12 yaşındaki kızın şikâyette bulunduğunu, okul şoförü olan zanlının kendisine defalarca mesaj attığını, bu mesajlardan tedirgin ve rahatsız olduğu için önce durumu okul öğretmenlerine anlattığını, ardından da ailesine anlattığını söylediğini kaydetti.

Zanlının aynı gün Adli Şube’ye celp edildiğini ve atılan mesajlarla ilgili izahat istendiğini söyleyen Kesat, zanlının 12 yaşındaki kızla Messenger’da arkadaş olarak mesajlaştıklarını, kızın ailesinin elektronik eşya sattığını bildiği için eşya satın almak niyeti ile ve eşyaları görmek için görüntülü olarak konuşmak istediğini iddia ettiğini belirtti.

Kesat, “Sen de görmek ister misin” mesajıyla ilgili ise izahatta bulunamadığını söyledi. Kesat, zanlının akabinde, görüntülü konuşmakla ilgili bir yanlış yapmış olabileceğini söylediğini aktardı.

Polis, müşteki kızın ayrıca zanlının kendisine Whatsapp’tan da “Günaydın”, “Nasılsın”, “Uyan” şeklinde mesajlar attığını, ancak o mesajları sildiğini söylediğini kaydetti.

Kesat, 58 yaşında olan zanlının 12 yaşındaki çocukla arkadaşlık kurup attığı mesajlarla ilgili mantıklı bir izahatta bulunamadığını ifade etti.

Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, suçlamaları kabul etmediğini ve davalarını kabul etmediğini kaydeden polis, davalarında hazır olması için teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, iki kefilin zanlı lehine 200’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması şartları ile zanlının tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108