Kızılateş, yanlışlıkla vurulmuş

banner37

Yeniboğaziçi’nde önceki akşam Ali Kızılateş’in ayağından vurulmasıyla ilgili Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar’ın şoförü Kemal Aytürk tutuklandı

Kızılateş, yanlışlıkla vurulmuş
banner90
banner99

“YERE DÜŞEN TABANCA ATEŞ ALDI”… Kemal Aytürk’ü ‘kanunsuz tabanca ve patlayıcı madde tasarrufu, taşıma, yaralama, meskûn mahalde ateş açma, sarhoşluk ve rahatsızlık’ suçlarından mahkemeye çıkaran polis, zanlının belinde takılı olan tabancayı Emir’in Yeri isimli meyhanede yanlışlıkla yere düşürdüğünü ve ateş alan tabancanın aynı mekandaki Ali Kızılateş’i ayağından yaraladığını söyledi.

“AYNI MASADA OTURUYORLARDI”… Kemal Aytürk’ün avukatı Melih İltuğ da yaptığı savunmasında, müvekkili ile Ali Kızılateş’in arkadaş olduğunu ve aynı masada oturduklarını söyleyerek “Müvekkilim kimseye ateş açmadı. Yaralanan kişiyle aynı masada oturuyordu. Yaralama,  kaza sonucu meydana geldi. Kasıt yok” dedi. Tanık müfettiş muavini Eser Çelebi de olayda kasıt olmadığını ve kaza sonucu meydana geldiğini doğruladı.

Sedef BOŞNAK

Yeniboğaziçi’nde Emir’in Yeri isimli meyhanede önceki akşam Ali Kızılateş’in ayağından vurulması olayıyla ilgili Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacıları’ın şoförü Kemal Aytürk tutuklandı ve dün mahkemeye çıkarıldı.

Olayda kasıt olmadığını belirten polis, meseleyle ilgili yaptığı soruşturma sonucu Kemal Aytürk’ü, “kanunsuz tabanca tasarrufu”, “kanunsuz patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu”, “yaralama”, “meskûn mahalde ateş açma” ve “sarhoşluk ve rahatsızlık” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti. Mahkeme, Aytürk’ün soruşturma amaçlı olarak 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meselenin olgularını aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Müfettiş Muavini Eser Çelebi’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık Müfettiş Muavini Eser Çelebi, zanlının, 13 Şubat 2020’de, saat 20.45’te, Yeniboğaziçi’nde bulunan Emir’in Yeri isimli meyhanede, beline takılı olan 5524 seri numaralı Cirrero Beratta marka tabancanın yanlışlıkla yere düşüp, ateşlenmesi sonucu aynı mekânda bulunan Ali Kızılateş’in sağ ayak bileğinden yaralanmasına sebep olduğunu söyledi.

Eser Çelebi, hayati tehlikesi bulunmayan Ali Kızılateş’in aynı gün Gazimağus Devlet Hastanesi’nin Cerrah Servisi’nde müşahede altına alındığını belirterek, zanlıyı olay yerinde, yüzde 197 promil alkol tesiri altındayken umumi bir yer olan Kemaraltı Sokak’ta yüksek sesle bağırıp, uygunsuz tavır ve harekette bulunup rahatsızlık verdiği esnada suçüstü hali gereği tutuklandığını anlattı.

Olay mahallinde tabanca ve 2 adet boş kovanı bulup emare zapt ettiğini kaydeden müfettiş muavini, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini dile getirdi.

Zanlının gönüllü ifadesini teyit ve tekzip edeceğini, temin ettiği kamera görüntülerini inceleyeceğini, tanık ifadesi temin edeceğini kaydeden müfettiş muavini henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden, serbest kalması halinde tahkikatına etki etme olasılığı bulunan zanlı aleyhine 3 günlük tutukluluk emri talep etti.

“Müştekiyle aynı masada oturuyorlardı”

Zanlıyı savunan Avukat Melih İlktuğ, tahkikatın selameti açısından talep edilen süreye itiraz etmedi ancak tanık müfettiş muavini sorguladı.

Melih İlktuğ, müvekkilinin Ali Kızılateş ile arkadaş olup, olay esnasında aynı masada bulunduklarını belirttikten sonra, “Müvekkilim kimseye ateş açmadı. Yaralanan kişiyle aynı masada otururdu. Yaralama,  kaza sonucu meydana geldi. Kasıt yok” dedi.

Tanık müfettiş muavini Eser Çelebi ise, müştekiden ifade temin ettiğini belirterek, olayda kasıt olmadığını ve kaza sonucu meydana geldiğini doğruladı.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, tahkikatın henüz çok yeni olduğuna bulgu yaptı ve zanlının tahkikatın selameti açısından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75