Kızına laf attılar, babasını dövdüler

banner37

Boğazköy’de bir marketin park yerinde kızına laf attıkları için kendilerini uyaran babayı darp eden üç kişiden biri olan İlker Aslan’ın ülkede kaçak olduğu da ortaya çıktı

banner87
Kızına laf attılar, babasını dövdüler
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’ye bağlı Boğazköy’de haziran ayında, Emaş Market’e ait otopark içerisinde kızına laf attıkları için kendilerini uyaran adamı darp eden üç kişiden biri olan İlker Aslan’ın ülkede kaçak olarak kaldığı da anlaşıldı. Olaydan yaklaşık bir ay sonra yakalanan üç zanlıdan ikisi ileride yargılanmak üzere aleyhlerine dava okunarak serbest bırakılırken, 2017’nin ocak ayından beri ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığı belirlenen İlker Aslan dün, davaları görüşülünceye kadar cezaevine gönderildi.

Girne Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Boğaz Polis Karakolu’nda görevli tahkikat memuru Mustafa Güneş, tanık olarak dinlendi.

“Mahkemeden özür diliyorum,

ülkeme dönmek istiyorum”

Yeminli şahadet veren polis memuru Güneş, zanlının “Uygunsuz Tavır ve Hareket”, “Darp” ve “İkamet İzinsiz Kalmak” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Zanlının, 12 Haziran tarihinde Boğazköy’de aracının içerisinde ilerlerken, yürümekte olan müştekiye “Yavrum cennete mi düştük” sözlerini söyleyerek rahatsızlık verdiğini kaydeden Güneş, bu esnada olay yerine yakın olan müştekinin babasının, zanlıyı ikaz etmek için yanına gittiğini, zanlı ve araçta bulunan iki arkadaşı tarafından darp edildiğini ifade etti.

Güneş, baba ile kızın şikâyetçi olduğunu, olay günü ifadeler aldıklarını aktararak, tanıklar bulduklarını ve zanlıyı polise çağırdıklarını ancak zanlının gelmediğini söyledi.

Aranan şahıs ilan edilen zanlının 11 Temmuz tarihinde Girne’de tespit edilerek tutuklandığını kaydeden Güneş, yanında bulunan iki şahsa da dava okunduğunu ifade etti.

Güneş, tutuklanan zanlı hakkında soruşturma yapıldığını belirterek, ülkede 16 Ocak 2017 tarihinden beridir ikamet izinsiz kaldığının belirlendiğini kaydetti.

Meseleyle ilgili zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ifade eden Güneş, zanlı İlker Aslan’ın mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı, yaptığından pişman olduğunu söyledi ve özür dileyerek, bir an önce ülkesine dönmek istediğini belirtti.

Yargıç Seran Bensen, davaya konu suçun toplumda huzur ve güvenliğini bozduğunu ifade ederek, zanlının 1 ayı aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2019, 09:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasene olkanlı
Hasene olkanlı - 9 ay Önce

Geç de olsa adaletin yerine getirilmesine ve böylece admizdaki bu Soysuzların temizlenmesine sevindim

SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108