Kızına tecavüz etmediğini söyledi

banner37

5 yıldan beridir öz kızına tecavüz etmekle suçlanan 43 yaşındaki zanlı O. Y.’nin tutukluluğu 7 gün daha uzatıldı

banner87
Kızına tecavüz etmediğini söyledi
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ a bağlı Güneşköy’de 5 yıldan beridir 17 yaşındaki öz kızını tehdit ederek, tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan zanlı O. Y., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve tutukluluğu 7 gün uzatıldı.

43 yaşındaki O. Y., hakkındaki tüm suçlamaları reddetti. “16 Yaşından Küçük Çocuğa Cinsel Tecavüz”, “Akrabayla Cinsel İlişki”, “Çocuğa Cinsel Saldırı”, “Çocuğa Cinsel İstismar” ve “Şiddet Kullanma Tehdidi” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün yeniden Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

O. Y., dün sabah saatlerinde mahkemeye çıkarılmadan önce de Lefkoşa’ya götürülerek, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirildi.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen davada savcı, tanık olarak Müfettiş Muavini Hasan Gökyay’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gökyay, zanlının evinde yapılan aramada cinsel gücü artırıcı jel ve damla bulunduğunu ve daha aranan emareler olduğunu, ayrıca alınacak ifadelerin zanlının yakın çevresi olduğu için serbest kalması halinde ifadelere etki edebileceğini söyledi.

Gökyay, ayrıca soruşturma kapsamında annenin cep telefonunun data verilerinde inceleme yapılacağını ve alınan kan örneklerinin ise Türkiye’ye gönderileceğini belirtti.

Gökyay, konuyla ilgili ifadeler alınması gerektiğine ve doktor kontrollerinin devam ettiğine vurgu yaptı.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine dikkat çeken Gökyay, zanlının tutukluluğunun 7 gün daha uzatılmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı O. Y., suçlamaların asılsız olduğunu ileri sürüp, kızının, annesinin telefonundan 17 yaşındaki bir gençle mesajlaştığını tespit ettiğini söyledi.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi Yargıcı Pınar Beyoğlu, suçlamaların ağır ceza gerektiren ciddi suçlar olduğunu kaydederek, soruşturmanın salimen yürütülmesi için zanlının tutukluluk süresini 7 gün daha uzattı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2017, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108