Kızına tecavüzden 28 yıl hapis yatacak

banner37

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi, öz kızını 10 yaşındayken taciz eden, 12 yaşına geldiğinde ise tecavüz etmeye başlayan 43 yaşındaki baba O. Y.’ye ibretlik ceza verdi.

Kızına tecavüzden  28 yıl hapis yatacak
banner90
banner99

Emine UYSAL

‘Öz kızını’ 10 yaşındayken taciz eden, 12 yaşına geldiğinde ise tecavüz etmeye başlayan baba, 43 yaşındaki O. Y., 28 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Babası tarafından 10 yaşında ağır şekilde taciz edilmeye başlanan, çocuk yaşta kömür ocakları ve bahçelerde ağır şartlarda çalıştırılan kız çocuğunun, mahkemede sayılamayacak kadar çok taciz ve tecavüze uğradığını  anlatması yürek burktu.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyet Başkanı Melek Esendağlı, sanığın, öz kızına karşı 2012 ve 2017 yılları arasında kesinti olmaksızın suç fiillerine devam ettiğine vurgu yaptı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “16 Yaşından Küçük Çocuğa Cinsel Tecavüz”, “Akrabayla Cinsel İlişki”,

“Çocuğa Cinsel Saldırı”, “Çocuğa Cinsel İstismar” ve “Şiddet Kullanma Tehdidi” suçlamalarını kabul etmeyen 43 yaşındaki baba O.Y, öz kızının mahkemeye gelip, yaşadığı korkunç tecavüzü duruşma salonunda anlatmasının ardından ikrar değişikliği yaptı ve tüm suçlamaları kabul etti.

Başkan Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin huzurunda görüşülen davanın kararı dün okundu.

Davada, Başsavcılık adına savcı Aliye Özçınar ve sanığın avukatı Sinan Şemiler hazır bulundu.

10 yaşındayken taciz, 12 yaşındayken tecavüze

banner134
Dava kararını okuyan Başkan Melek Esendağlı, bugün 16 yaşında olan kız çocuğunun, babası olan sanık tarafından 10 yaşındayken cinsel saldırısı ve ahlaka aykırı davranışlara maruz kaldığına vurgu yaptı.

Sanığın, 10 yaşındaki öz kızını taciz, 12 yaşına geldiğinde ise cinsel tecavüz etmeye başladığını belirten Esendağlı, sanığın tecavüze varan davranışlarının yanı sıra, küçük kızı kömür ocaklarında ve bahçelerinde çalıştırmasının aleyhine değerlendirildiğine vurgu yaptı.

Başkan Melek Esendağlı, sanığın 2012 ve 2017 yılları arasında kesinti olmaksızın suç fiillerine devam ettiğine bulgu yaptı.

Esendağlı, sanığın işlediği suçun vahametine dikkat çekip, “16 Yaşından Küçük Çocuğa Cinsel Tecavüz”, “Akrabayla Cinsel İlişki” suçunun ömür boyu hapis cezası öngören en ağır suçlardan olduğuna işaret etti.

Esendağlı, “13 yaşından küçük çocuğa doğaya aykırı cinsel tecavüz” suçunun 14 yıla, “Çocuğun cinsel istismarı” suçunun 6 yıl, “Çocuğa cinsel saldırı” suçunun 4 yıl, “Çocuğa cinsel taciz” suçunun 2 yıla kadar hapis cezası öngören çok vahim suçlardan olduğuna dikkat çekti.

Başkan Melek Esendağlı, çocuğun polise suç duyurusunda bulunmasının ardından, devletin korumasına alındığında ellerinin yara ve yanık içinde, bakımsız bir halde olduğuna değindi.

Psikiyatr raporu yürek burktu

Başkan Melek Esendağlı, çocuğun psikiyatr raporunda, çocuğun güven duygusunu yitirdiğini, ümitsiz, kendine zarar verme eğilimi içinde ve depresyon belirtileri olduğunun yer aldığına vurgu yaptı.

Esendağlı, küçük yaştaki çocuğun, bakımından sorumlu olan babası tarafından en ağır surette travmaya maruz kalmasını, sanığın aleyhine değerlendirdiklerini açıkladı.

Cinsel saldırı ve tecavüz suçunun babanın kızına karşı işlenmesinin toplumda derin yara açtığına ve infiali artırdığına vurgu yapan Esendağlı, bu suçun kamu vicdanında ciddi bir tepkiyle karşılandığına işaret etti.

Başkan Melek Esendağlı, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, oybirliği ile 28 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75