banner6

Kızlarına dört yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen baba yargıda

banner37

Dört yıl boyunca, 14 ve 17 yaşlarındaki iki öz kızına ‘cinsel saldırıda’ bulunmakla suçlanan 43 yaşındaki M. B. Y., dün ‘sanık’ sıfatıyla Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Kızlarına dört yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen baba yargıda
banner151 banner143

Emine UYSAL

Lefkoşa’nın Taşkınköy bölgesinde, 14 ve 17 yaşındaki iki öz kızına ‘dört yıl’ boyunca cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan ve teminat duruşmasında “Çocuklarım ne söylediyse doğrudur” diyen 43 yaşındaki M. B. Y., dün çıkarıldığı Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde avukatı aracılığı ile suçunu kabul etmediğini beyan etti.

Ömer Güran’ın başkanlığında, Yargıçlar Gökan Asafoğulları ile Meltem Dündar’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Doğa Tokay ve sanığın Avukatı Özge Uğraşın hazır bulundu.

Mahkemede söz alan Özge Uğraşın, müvekkilinin “Çocuğun cinsel istismarı” ve “Çocuğa cinsel taciz”, suçlamalarını kabul etmediğini beyan ederek, davanın dinlenmesi için duruşma günü verilmesini talep etti.

Başkan Ömer Güran, davayı 15 Haziran’a erteledi.

İki kız da babalarından şikâyetçi olmuştu

2013 yılından 22 Ocak 2017 tarihine kadar ayrı tarih ve zamanlarda, vahim bir şekilde cinsel saldırıya maruz kaldıklarını iddia eden iki kız kardeş, polise yaşadıklarıyla ilgili çok teferruatlı ifade vererek, babalarından şikayetçi olmuştu.

Babanın, çocuklarla tek tek, evde baş başa kaldığı zamanları kollayarak taciz ettiği ve olayı bu şekilde dört yıl boyunca örtbas edebildiği belirtilmişti.

Bugün 14 yaşında olan küçük kız kardeşin, ablasına, dört yıldır babasının kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu itiraf etmesiyle, 17 yaşındaki abla da küçük kardeşine aynı itirafta bulunmuştu.

Çocuklar yaşadıkları korkunç travmayı önce birbirlerine, ardından da annelerine aktarmıştı.

Öz kızlarını ve 9 yaşındaki oğlunu yanına alan anne, kız kardeşinin evine sığınmış, yakın çevresinin de desteğiyle olayı polise bildirmişti.

14 yaşından bugüne öz babası tarafından tacize uğrayan kız çocuğu, polise yaşadıklarını anlatmıştı. Migreni olduğunu söyleyen kız çocuğu, ağrıları tuttuğunda yataktan kalkamadığını, babasının başucuna geldiğini, özel bölgelerine dokunarak saatlerce taciz ettiğini anlatmıştı.

İki kız çocuğu polise verdikleri ifadelerinde, babalarından kurtulmak için anneleri işten dönene dek, eve girmemek için ödev yapacaklarını söyleyip, bahane ürettiklerini de anlatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 08:25
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104