KKTC genelinde suç işlemişler

banner37

Gazimağusa, Yeniboğaziçi ve Tuzla’da, 3 ayda, 7 evden hırsızlık yapmaktan tutuklanan 5 zanlı, Girne’de de 11 gün tutuklu kaldıklarını belirterek mahkemeden kendilerini cezaevine göndermesini istedi

banner87
KKTC genelinde suç işlemişler
banner90
banner99

TUTUKLULUK SÜRELERİ 4 GÜN UZATILDI… Zanlıları ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkaran polis, KKTC genelinde sirkat (hırsızlık) suçuyla bağlantısı olan zanlıların Girne’de de tutuklandıklarını anımsatırken, zanlılar da mahkemeden kendilerini cezaevine göndermesini talep etti. Mahkeme, zanlıların tutukluluk süresini 4 gün daha uzattı.

Sedef BOŞNBAK

Gazimağusa, Yeniboğaziçi ve Tuzla’da, 3 ayda, 7 kişiye ait evi açıp, içerisinden 5 bin sterlin ve 400 TL nakit para ile birçok ziynet eşyası sirkat eden 1’i kadın 5 kişi aleyhine yürütülen polis soruşturması devam ediyor.

Meseleyle ilgili tutuklanan Neşe Demirel, Serhan Yıldırım, Uğur Bayraktar, Osman Aydın ve Zeki Yener, dün, ek tutukluluk talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarılarak, haklarında 4’er gün daha ek tutukluluk emri alındı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, meseleyle ilgili olguları, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Eren Erdelhan aktardı.

Polis çavuşu Eren Erdelhan, zanlıların, “geceleyin ev açma”, “ikametgahtan sirkat”, “bir cürüm işlemek kastıyla ikametgaha girme”, “kasti hasar” ve “mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Çavuş Eren Erdelhan, zanlıların, Tuzla’da; Çiçek Beyaz’ın, Menteş Gilol’un, Muhammet Sofi’nin,  Yeniboğaziçi’nde; Songül Ekşici’nin, Hüseyin Bağlar’ın, Gazimağusa’da; Yaşar Cemal’ın ve Hatice Altun’un evlerini açıp, açtıkları 4 evin içerisinden para ve çok sayıda altın sirkat ettiğini kaydetti.

Eren Erdalhan, KKTC genelinde sirkat suçuyla bağlantısı olan zanlıların Girne’de tutuklandıklarını anımsattı ve zanlıların, 25 Ekim-13 Aralık 2019 tarihleri arasında, sözü edilen kişilerin evlerine hırsızlık amacıyla girdiğini ifade etti.

Hasar yapılmaksızın giriş yapılan 7 evin 4’ünden para ve eşya sirkat eden zanlılardan Berhan Yıldırım’ın gönüllü ifade vererek, başka evleri de açtığı beyanını dile getiren tanık çavuş, konu evlerden birinin sahibinin yurt dışında olduğunu tespit ettiğini anlattı.

Tanık çavuş, gerekli araştırma ve soruşturmayı yapabilmek için ek süreye ihtiyacı olduğunu kaydetti ve mahkemeden süre istedi.

Savcı Hasan Boşnak, 8 günlük talebi 4 günle sınırladı.

Talebe itiraz eden zanlılar, Girne’de de tutuklu bulundukları 11 günlük süreyi anımsattı ve mahkemeden, kendilerini cezaevine göndermesini istedi.

Zanlılar, hücre koşullarından da şikayet ederek, takdiri mahkemeye bıraktı.

Kıdemli yargıç, artış gösteren konu suçla ilgili tahkikatın salimen tamamlanabilmesi için süreye ihtiyaç olduğunun açıkça ortada olduğuna dikkat çekti ve zanlıların 4’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75