KKTC’de kokainle yakalandı

banner37

Güney Kıbrıs’ta adam öldürmeye teşebbüs, uyuşturucu ve ateşli silah kullanma gibi ciddi suçlardan aranan “Yorgos Zavrandonas” lakaplı Giorgos Christodoulou isimli Kıbrıslı Rum, kuzeyde yakayı ele verdi

KKTC’de kokainle yakalandı
banner90
banner99

3 GÜN TUTUKLULUK… Mahkemede yeminli şahadet veren polis, zanlının itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğini söyledi. Polis, konu maddeyi Güney Kıbrıs’tan 2019 yılı Aralık ayı içerisinde, soy ismini bilmediği bir şahıstan 100 Euro karşılığında 3 gram olarak satın alıp, Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan ülkeye ithal ettiğini ve o günden beridir bir miktarını kullandığını itiraf ettiğinden kaydetti. Mahkeme de Kıbrıslı Rum zanlı için 3 günlük tutuklama kararı verdi

Sedef BOŞNAK

Güney Kıbrıs’ta adam öldürmeye teşebbüs, uyuşturucu ve ateşli silah kullanma gibi ciddi suçlardan aranan “Yorgos Zavrandonas” lakaplı Giorgos Christodoulou isimli Kıbrıslı Rum, kuzeyde yakayı ele verdi.

Limasol’da uyuşturucudan aranan Giorgos Christodoulou, Gazimağusa’da kaldığı otelde, kokainden, narkotik polisine yakalandı.

“Uyuşturucu madde ithal ve tasarruf” suçundan tutuklanan Giorgos Christodoulou isimli Kıbrıslı Rum, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak, aleyhine, tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Öte yandan, Rum basınında çıkan haberlerde, zanlının, güneyde, adam öldürmeye teşebbüs, ateşli silah kullanma ve taşıma gibi ciddi suçlardan sabıkası olduğu belirtildi. Zanlı, Limasol’da da uyuşturucudan aranıyordu.

banner134
2 gram kokainle yakalandı

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili olguları aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının, Aralık 2019 ile 3 Mart 2020 tarifleri arasında, kanunsuz kokain türü uyuşturucu madde ithal ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu söyledi ve meseleyle ilgili tespitlerini mahkemeye aktardı.

Gökhan Yıldırım, aldıkları bilgi ışığında, önceki gün saat 10.00’da, bir otel odasına baskın düzenlediklerini belirterek, zanlıyı, kaldığı odada tespit edip, burada, mahkemeden temin ettiği arama emri ışığında arama gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yıldırım, zanlının huzurunda yaptığı aramada, tuvalet aynası masası üzerinde, yarısı dökülü vaziyette olan toplam 2 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile konu maddenin tüketimi için kullanıldığına inanılan bir adet boru şekline getirilmiş 20 Euro nakit para ve odaya ait giriş kartını bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Zanlının itiraf nitelikli gönüllü ifade verdiğini kaydeden tanık polis, konu maddeyi Güney Kıbrıs’tan 2019 yılı Aralık ayı içerisinde, soy ismini bilmediği bir şahıstan 100 Euro karşılığında 3 gram olarak satın alıp, Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’ndan ülkeye ithal ettiğini ve o günden beridir bir miktarını kullandığını itiraf ettiğinden söz etti.

Zanlı aleyhine henüz yeni başlattığı soruşturmasını tamamlayamadığını dile getiren tanık polis, emareleri incelenmesi için ilgili laboratuarlara göndereceğini kaydetti ve mahkemeden, tahkikatını salimen tamamlayabilmek için süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, ilk nazarda suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptığı zanlının devam eden tahkikata etki etme olasılığına dikkat çekti ve zanlının, 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75