Koç ‘aldım’, Tarım ‘vermedim’ diyor

banner37

Çatalköy’deki bir eve baskın düzenleyen polis, iki kişinin tasarrufunda uyuşturucu madde buldu. Zanlılardan birinin “Ersan Tarım’dan aldım” itirafı üzerine tutuklanan Tarım, aleyhindeki suçlamayı kabul etmedi

banner87
Koç ‘aldım’, Tarım ‘vermedim’ diyor
banner90
banner8

Narkotik polisinin Çatalköy’deki bir eve düzenlediği baskında, Engin Koç ve İbrahim Eker’in tasarrufunda yaklaşık 1 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulundu. İbrahim Eker evde misafir olduğunu ve uyuşturucuyla ilgisinin olmadığını savunurken, Engin Koç, uyuşturucuyu 4 gram olarak Ersan Tarım’dan aldığını itiraf etti. Polisin, uyuşturucu madde verme suçlamasıyla tutukladığı Ersan Tarım ise aleyhindeki suçlamayı reddetti.


Üç zanlı dün sabah Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında 3’er günlük tutukluluk emri alındı.


Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Murat Döşenci, 29 Mayıs 2020 tarihinde, saat 10.50 sıralarında Çatalköy’de zanlı Ekrem Koç’un ikametgâhında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından arama yapılmak üzere içeriye girildiğinde zanlılar Engin Koç ve ikametgâhta misafir olarak bulunan İbrahim Eker’in ellerinde tutmakta oldukları sigara izmaritlerini ikametgâhın tuvalet klozetine attıklarının tespit edildiğini söyledi.


Döşenci, akabinde ikametgâhta yapılan aramada yaklaşık 101 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yatak kenarına sıkıştırılmış yaklaşık 1 gram ağırlığındaki sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve tuvalet klozeti içerisine atılmış içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 9 adet sarma sigara izmariti bulunarak emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.


Zanlı Koç’un sorgusunda söz konusu maddeleri zanlı Ersan Tarım’dan 4 gram olarak aldığı itirafında bulunması üzerine zanlı Ersan Tarım’ın da tutuklandığını söyleyen Döşenci, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın yeni olduğunu ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirterek zanlıların ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemede söz hakkı alan zanlı Ersan Tarım suçsuz olduğunu söylerken, zanlı İbrahim Eker ise zanlı Ekrem Koç’a yemek götürmek için o eve gittiğini ve uyuşturucu ile alakası olmadığını iddia etti.  


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu, zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75