Koca 12 yıl, eşi 5 yıl hapis yatacak

banner37

Yüksek Mahkeme, bir banka müdürünü kaçırarak penseyle tecavüz etmekten hapse mahkum olan Çalıcıoğlu çiftinin istinaf başvurusunu karara bağladı ve Ömer Çalıcıoğlu’na alt mahkemenin verdiği cezayı onadı, Rahme Çalıcıoğlu’nun cezasını düşürdü

Koca 12 yıl, eşi 5 yıl hapis yatacak
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Yüksek Mahkeme, 2015 yılında Gazimağusa bölgesinde meydana gelen ve kamuoyunda büyük infial yaratan ‘penseli tecavüz’ olarak bilinen davayla ilgili Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararı dün kısmen bozdu.

Bir banka müdürünün kaçırılarak penseyle tecavüz edilmesi ve tecavüz anının kamerayla kaydedilerek, görüntülerin şantaj ve tehdit olarak kullanılıp, banka müdüründen para alınması gibi bir çok suçtan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 12 yıl hapse mahkum edilen Ömer Çalıcıoğlu’nun cezasını onayan Yüksek Mahkeme, banka müdürünü Güvercinlik bölgesine çağırarak tuzağa düşüren Rahme Çalıcıoğlu’nun 8 yıllık cezasını ise 3 yıl azaltarak 5 yıla düşürdü.

Yargıtay Ceza Mahkemesi olarak oturum yapan Ahmet Kalkan’ın başkanlığında üye yargıçlar Bertan Özerdağ ve Peri Hakkı’ndan oluşan Yüksek Mahkeme heyeti, Ömer-Rahme Çalıcıoğlu’nun cezalarının düşürülmesi talebiyle yaptığı istinaf başvurusunu dün karara bağladı.

Kararı açıklayan Ahmet Kalkan, alt mahkemenin sanıkları suçlu bulup mahkum ettiğini ve sanık Ömer Çalıcıoğlu’na 12 yıl, sanık Rahme Çalıcıoğlu’na ise 8 yıl hapis cezası verdiğini aktardı.

Kalkan, sanıkların suçlu bunup mahkum edilmelerinde bir hata olmadığını, sanık Ömer Çalıcıoğlu’nun almış olduğu 12 yıl hapis cezasının yerinde olduğunu, ancak sanık Rahme Çalıcıoğlu’na verilen 8 yıl sürenin ise fazla olduğuna vurgu yaptı.

Ahmet Kalkan netice itibari ile Ömer Çalıcıoğlu’nun 12 yıl hapis cezasını onayladıklarını, Rahme Çalıcıoğlu’nun ise almış olduğu 8 yıl hapislik cezasını 5 yıl olarak düzelttiklerini açıkladı.

Sanık Ömer Çalıcıoğlu ve eşi Rahme Çalıcıoğlu kararın açıklanmasının ardınan yeniden cezaevine gönderildi.

Olay nasıl olmuştu?

Gazimağusa’da sakin Ömer Çalıcıoğlu, eşi Rahme Çalıcıoğlu ile ilişkisi olduğunu öğrendiği T.E., isimli banka müdüründen 2015 yılı Ocak ayı ile Şubat ayları arasında silah zoruyla ve “Kızına tecavüz ettiririm” tehdidiyle toplam 27 bin TL para almıştı.

banner134

Çalıcıoğlu, akabinde ise eşi Rahme Çalıcıoğlu vasıtası ile T.E.’yi Güvercinlik Köyü yakınlarına çağırarak pense sapı ile cinsel tecavüzde bulunup videoya kaydetmişti. Olayın ortaya çıkmasının ardından karı-koca tutuklanmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 08:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75