banner6

Kocasını öldürüyordu

banner37

Esentepe’ye bağlı Bahçeli’de önceki akşam her ikisi de alkollü olduğu belirtilen karı koca arasında çıkan kavgada kan döküldü. Paula Simth, yemek yaparken defalarca başına vuran kocası Clifford Simth’e öfkelenerek elindeki ekmek bıçağını göğsüne sapladı. Olayın hemen ardından önce hastaneyi, ardından da polisi arayarak yardım isteyen Paula Smith tutuklandı.

Kocasını öldürüyordu
banner151 banner143

Elmas TOKAY

Esentepe’ye bağlı Bahçeli köyünde önceki akşam karı koca arasında çıkan kavgada kan döküldü. Mutfakta yemek yapan Paula Smith, defalarca başına vuran eşi Clifford Smith’e sinirlenerek elindeki ekmek bıçağını kocasının göğsüne sapladı. Olayın ardından hemen 112 Hızır Servis’i, ardından da 155 Polis İmdat’ı arayan Paula Smith, Esentepe polisi tarafından tutuklandı.

Göğsünden yaralanan Clifford Smith, önce Girne Akçiçek Hastanesi’ne, ardından da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hafif yaralanan Smith, kendi isteği ile hastaneden taburcu oldu ve polise giderek eşinden şikayetçi olmadığını söyledi.

Paula Smith mahkemeye çıkarıldı

Göğsünden bıçakladığı kocası kendisinden şikayetçi olmayan Paula Simth, kendisinin de defalarca başına vuran eşinden şikayetçi olmadı.

“Yaralama” ve “Vahim zarar” suçlarından hakkında soruşturma başlatılan Paula Smith dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen davada, iddia makamı, Esentepe Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ali İsa Karlankuş’u tanık olarak dinletti. Karlankuş, zanlı Paula Smith’in “Yaralama” ve “Vahim zarar” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Olayın Bahçeli’de Sunset Bay Sitesi’nde saat 22.45 sıralarında meydana geldiğini söyleyen Karlankuş, Clifford Smith’in alkol tesiri altında mutfakta yemek yapan eşi Paula Smith’in başına defalarca vurması sonucu kavga yaşandığını ve yine zanlı Paula Smithin de alkol tesiri altında elinde bulundurduğu ekmek bıçağı ile Clifford Smith’i göğsünden bıçakladığını kaydetti.

Olayın hemen ardından zanlının, önce hastaneyi ardında da polisi aradığını kaydeden Karlankuş, zanlının evde yakalandığını, Clifford Smith’in ise yapılan müdahalenin ardından sabah saatlerinde kendi isteği ile hastaneden taburcu olduğunu söyledi.

Karlankuş, müştekinin taburcu olmasından sonra Esentepe Karakolu’na giderek eşinden şikâyetçi olmadığı yönünde beyanda bulunduğunu ifade etti. Ayrıca zanlının da, çok pişman olduğunu ve eşinin başına vurmasından dolayı şikâyetçi olmadığı yönünde gönüllü ifade verdiğini belirten Karlankuş, soruşturmanın tamamlandığını söyleyerek, zanlının yargılanıncaya kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Yargıç Hazan Aksun da sunulan şahadeti dikkate alarak, zanlının ileride yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasakladı ve 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında serbest bırakılmasına karar verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 08:50
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104