Kokain ve tarihi eserle yakalandılar

banner37

Girne’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonlarda, 10 gram hintkeneviri, 8 gram kokain ayrıca 8 adet sikke ve tarihi eser olduğuna inanılan büyük taş ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi tutuklandı

Kokain ve tarihi eserle yakalandılar
banner90

Ahmet KARAGÖZLÜ

Girne’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından ardı ardına yapılan operasyonlarda, 10 gram hintkeneviri, 8 gram kokain ayrıca 8 adet sikke ve tarihi eser olduğuna inanılan büyük taş ele geçirildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan zanlılar, sorgularında uyuşturucuları kimden aldıklarını itiraf edince, gözaltılar da ardı ardına geldi. Polis, meseleyle ilgili gözaltına aldığı Timur Sonya, Neal Sallakoğlu ve Ercan Demirhan’ı Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkardı. Zanlılar hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Zanlı Sonya’nın ikametgâhında uyuşturucu ve tarihi eser

Yargıç Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Emine Taşkın, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor’u tanık olarak dinletti.

banner9
Mahkemede yeminli şahadet veren Zor, 19 Ekim’de 10.00 ile 11.00 saatleri arasında, zanlı Timur Sonya’nın ikametgâhında yapılan aramada şeffaf poşete sarılı bir gram hintkeneviri, bir gram kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde, 8 adet sikke, üç adet saksı, bir adet tarihi eser nitelikli olduğuna inanılan büyük taş bulunarak emare alındığını kaydetti.

Polis memuru Mustafa Zor, zanlının ifadesine göre, söz konusu uyuşturucu maddeleri zanlı Neal Sallakoğlu’ndan aldığının belirlendiğini söyledi.

Spor salonunda kokain ve hintkeneviri

Zor, Neal Sallakoğlu’nun işlettiği spor salonunda belirlendiğini ve mutfak tezgâhının içinde 6 gram kokain, şeffaf naylona sarılı 6 gram hintkeneviri, 3 gram hintkeneviri ve bir gram daha kokain olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak, emare alındığını kaydetti.

Zor, zanlı Sallakoğlu’nun konu maddeleri zanlı Ercan Demirhan’dan aldığının belirlendiğini kaydetti.

Zanlılar Sonya ve Sallakoğlu’nun gönüllü ifade verdiğini belirten Zor, tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yaptı. Zor, tahkikatın salimen yürütülmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Gökan Asafoğulları da, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108