Kokain yuttu şimdi yoğun bakımda

banner37

Gazimağusa’da sürücüsü alkolden yakalanan araçtaki genç kızın, 7 gram ağırlığındaki kokaini yuttuktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını tespit eden polis, titiz soruşturma sonucu tutukladığı 3 genç aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri temin etti

Kokain yuttu şimdi  yoğun bakımda
banner99

Sedef BOŞNAK
 

   Gazimağusa’da önceki gün, polisin trafik kontrolü sonrası başlattığı titiz soruşturma sonucu, ülkede gün geçtikçe kolay ulaşılır ve yaygın hale gelen uyuşturucu illetinin, toplum ve gençlik üzerinde yarattığı kötü etki, bir kez daha gözler önüne serildi.
   Polis, sürücüsünü alkolden yakaladığı araçta bulunan genç kızın, özel bir hastanede midesini yıkattıktan sonra, evinde ciddi şekilde rahatsızlanıp, ambulansla, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırılmasının ardından başlattığı titiz soruşturma, olayın vahametini ortaya çıkardı.
   Uyuşturucu suçundan A. Y., S. O. ve C. T.’yi tutuklayan polis, tahkikatını salimen neticelendirebilmek için zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk emri temin etti.
   Soruşturma sonucu, bahse konu araçta bulunan 4 gencin, İskele’de henüz tespit edilemeyen bir şahıstan 10 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu satın alıp, 3 gramını henüz tespit edilemeyen 3 kişiye sattıktan sonra, Gazimağusa’da bir restoranda içki içip yemek yediği öğrenildi.
   Evlerine dönüş sırasında, B. N. K., A. Y. ve S. O.’nun içerisinde yolcu olarak bulunduğu yüzde 170 promil alkol tesiri altındaki C. T.’nin kullanımındaki araç, trafik kontrolüne takıldı.
   Temin edilen sözlü ifadelere göre, trafik kontrolü öncesinde, bahse konu araç içerisinde bulunan B. N. K.’nın arkadaşı A. Y.’nin tasarrufunda bulunan, 7 gram ağırlığındaki kokain türü uyuşturucu maddeyi yuttuğu ve özel bir hastanede midesini yıkattıktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi.
   B. N. K. ve zanlılardan aldığı kan örnekleri sonuçlarını bekleyen polis, laboratuvar sonuçlarının tahkikatına yön vereceğini açıkladı.
  

Kamera kayıtları incelenip, ifadeler alınacak

banner134
 

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, meseleyle ilgili olguları aktarması için Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Necip Samancı’yı tanık kürsüsüne çağırdı.
   Tanık polis Necip Samancı, 19 Eylül 2020’de, İskele Polis Müdürlüğü’nde alınan bir bilgide, B. N. K’nin rahatsızlanarak, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü ve durumunun çok ciddi olup, hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığını anlattı.
   Meseleyle ilgili araştırma yaptığını ifade eden polis çavuşu Necip Samancı, B. N. K. ve mahkeme huzurda bulunan S. O., C. T. ve A. Y.’nin yaklaşık 10 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi temin edip, konu maddeyle Gazimağusa’ya geldiklerini ve 10 gramlık maddenin 3 gramını, henüz tespit edilemeyen 3 ayrı şahsa sattıklarını belirtti.
   Tanık çavuş, adı edilenlerin Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir işyerinde yemek yiyip, alkol aldıklarını belirtti ve gençlerin bulunduğu aracın, Havva Şentürk Caddesi’nde trafik kontrolü sırasında durdurulduğunu söyledi.
   Çavuş, aracı kullanan zanlı C. T.’nin nefesinde yüzde 170 promil alkol tespit edildiğini ve hakkında yasal işlem başlatıldığını kaydettikten sonra mahkemeye tespitlerini sıraladı.
   Trafik kontrolünün hemen öncesinde, B. N. K.’nin, A. Y.’nin tasarrufundaki, yaklaşık 7 gram ağırlığındaki kokain türü maddeyi alıp, yuttuğunu anlatan çavuş, olayın akabinde, zanlılar tarafından, saat 4.00’te, Gazimağusa Yaşam Hastanesi’ne götürülen B. N. K.’ye bağırsak boşaltma tedavisi uygulandığını dile getirdi.
   Şahadetinin devamında, B. N. K.’nin, İskele’deki bir sitedeki ikametgahta bulunduğu esnada, kusup, ağzından kan gelmesi üzerine ambulansla hastaneye kaldırıldığını kaydeden çavuş, S. O.’nun sözlü beyanına göre, B. N. K.’nın kustuğu sırada, “uyuşturucuyu yuttum” beyanında bulunduğuna dikkat çekti.
   Hayati tehlikesi devam eden B. N. K.’nin doktoruyla henüz görüşemediğini, aldığı kan örnekleri sonuçlarının henüz çıkmadığını kaydeden çavuş, mahkemeden soruşturmasını salimen tamamlayabilmek için süre istedi.
   Kamera kayıtlarını inceleyip, birçok kişiden ifade temin etmesi gerektiğini anlatan çavuş, suçlamaları reddedip ifade vermekten kaçınan zanlıların serbest kalmaları halinde tahkikatına kötü etki edeceğine de vurgu yaptı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75