“Kokain yüzünden aklımı kaybettim”

banner37

Güney Kıbrıs’ta Yorgos Hacıyeorgiu ve eşi Dinas Sergiu’nun defalarca bıçaklanarak öldürülmesi olayının baş zanlısı durumundaki Loizos Conis tüm suçlamaları kabul etti, cinayeti nasıl işlediğini itiraf etti

banner87
“Kokain yüzünden aklımı kaybettim”
banner90
banner99

Güney Kıbrıs’ta Yorgos Hacıyeorgiu ve eşi Dinas Sergiu’nun defalarca bıçaklanarak öldürülmesi olayının baş zanlısı durumunda olan 33 yaşındaki Loizos Conis, aleyhindeki tüm suçlamaları kabul etti. Zanlının mahkemede, “Kokain aklımı başımdan aldı, doğru olmayan şeyler yaptım, özür dilerim” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Lefkoşa Rum Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Loizos Conis’in dün sürpriz bir şekilde aleyhine getirilen suçlamayı kabul ettiği belirtilirken, “taammüden adam öldürme” suçunun müebbet hapis cezası öngördüğü belirtildi.

Mahkemenin 5 ve 6 Ağustos tarihlerinde, saat 09.00’da kaldığı yerden devam edeceği bildirildi.

“Sana bir şey yapmayacağım,

benim de oğlum var”

Rum haber kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Lefkoşa’nın Strovolos bölgesinde, 19 Nisan 2018 tarihinde işlenen cinayette, İngiliz Okulu öğretmeni 60 yaşındaki Yorgos Hacıyeorgiu ve 59 yaşındaki eşi Dinas Sergiu öldürüldü.

Cinayet günü, zanlının öldürülen çiftin 15 yaşındaki oğullarına yaklaşarak anne ve babasını öldürdüğünü ve paraların nerede olduğunu sorduğunu; akabinde bıçak tehdidiyle bağırmaması için çocuğun ağzını kapatarak mutfağa götürdüğünü, burada kendisine “sana bir şey yapmayacağım, benim de oğlum var” dediği ve çocuğu kilere kilitlediği belirtildi.

Söz konusu çocuğun bir şekilde kilerden çıkmayı başardıktan sonra önce yatak odasına gittiği ve burada anne ve babasını kanlar içerisinde bulduğu kaydedildi.

“Özür dilerim”

Rum polisinin olayla ilgili yürüttüğü soruşturma sırasında tutuklanan Loizos Conis’in bir yıldan fazla bir süredir aleyhine getirilen cinayet suçlamasını kabul etmediği, ancak dün sürpriz bir şekilde tüm suçlamaları kabul ettiği bildirildi.

Lefkoşa Rum Ağır Ceza Mahkemesi’ne yargılanan Loizos Conis’in avukatının ise müvekkilinin kendisinden habersiz bir şekilde savunma değişikliği yaptığı gerekçesiyle davadan çekildiği belirtildi.

Mahkemede Loizos Conis’in maktulün 15 yaşındaki oğlundan ve kız kardeşinden özür dilediği ve “O gün kokain içtim. Kokain çok kötü bir madde, aklımı kaybettim. Doğru olmayan şeyler yaptım. Özür dilerim” dediği ifade edildi.

Mahkeme Başkanı Haris Pogiacis’in ise huzurundaki zanlının “kurbanlarını evlerinde soğuk ve vahşice öldürdüğünü” söylediği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108