banner6

Kokain zanlılarına üç gün tutukluk

banner37

Gönyeli’de önceki akşam bir evde yapılan aramada, kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 20 gram ağırlığında madde bulundu.

Kokain zanlılarına üç gün tutukluk
banner99

Mustafa ÖZYAĞCI

Gönyeli’de önceki akşam alınan ihbar üzerine Enver Algu’nun kaldığı evde arama yapan polis, kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 20 gram ağırlığında madde bularak emare olarak aldı. Yapılan araştırma sonrasında olayla bağlantıları olduğu belirlenen, Enver Algun, Cemil Uçarcan ve Murat Tabakoğlu tutuklandı. Uyuşturucu zanlıları dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis çavuşu Erkan Karam olayla ilgili bulguları aktardı.

Çantayı bahçeye attı

Karam, alınan ihbar üzerine zanlı Enver Algun’un ikametgâhında kokain bulunduğu bilgisinin öğrenilmesi üzerine 16 Eylül 2017 tarihinde 19.00 – 20.00 saatleri arasında Gönyeli’de bulunan eve gidildiğini söyledi.

Polislerin eve girdiği sırada, o esnada dışarıdan eve doğru yürümekte olan zanlı Cemil Uçarcan’ın polisi fark ettiğini belirten Karam,  Uçarcan’ın koşarak eve girdiğini ve tasarrufunda bulunan çantayı evin bahçesine attığını anlattı.

Karam, polis ikamete yapılan baskında evde bulunan zanlılar Cemil Uçarcan, Enver Algun ve Murat Tabakoğlu’nun tutuklandığını ve evin içerisinde yapılan aramada toplam 20 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde bulunduğunu aktardı. Karam, polisin ayrıca, evin içersinde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğunu tespit ettiği 1 adet pet şişe, 1 adet metal çubuk ve 2 adet tabak bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Polis çavuşu Erkan Karam mesele ile ilgili olarak zanlı Cemil Uçarcan’ın gönüllü ifade verdiğini ve tekzip edilmesi gerektiğini ayrıca,  meseleye bağlantısı olan 2 kişinin daha arandığını belirterek soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlılar aleyhine başlatılan soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi için, zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2017, 08:24
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104