Kokaini güneyden ithal etti

banner37

Evinde uyuşturucu madde ve hassas terazi bulunan Mehmet Şenol, teminatla serbest bırakıldı

Kokaini güneyden ithal etti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da üç gram 325 miligram ağırlığında kokain türü uyuşturucu maddeyle yakalanan zanlı Mehmet Şenol, teminatla serbest bırakıldı. Şenol’un uyuşturucuyu 16 Haziran’da Güney Kıbrıs’tan 5 gram olarak ithal ettiği tespit edildi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal, alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.

banner134
   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Fadıl Metin’i dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Metin, zanlı Mehmet Şenol’un 18 Haziran’da ikametgahında yapılan aramada üç gram 325 miligram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ile üzerinde kokain kalıntısı olan hassas terazi bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Fadıl Metin, zanlının gönüllü ifade verip, suçlamaları kabul ettiğini ve uyuşturucuyu 16 Haziran’da Güney Kıbrıs’tan 5 gram olarak ithal ettiğinin tespit edildiğini kaydetti.

   Metin, tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, iki bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC’de muteber iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşulları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75