Kokusundan duramıyorduk, komşuların baskısıyla yaptım

banner37

Lefkoşa’da kiracısı olduğu evdeki eşyaları hurdacıya satan zanlı Süleyman Aslan, tutuklandı ve çıkarıldığı mahkemede ilginç bir savunma yaptı:

banner87
Kokusundan duramıyorduk, komşuların baskısıyla yaptım
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da kiracısı olduğu evdeki eşyaları hurdacıya satan zanlı Süleyman Aslan, tutuklandı ve çıkarıldığı mahkemede ilginç bir savunma yaptı.

Mahkemede söz alan zanlı Aslan, “Yüce mahkemeden özür dilerim. Pişmanım. Ben bu yaşıma kadar hiçbir suça karışmadım. Evde kiracıyım. Komşuların baskısıyla bu suçu işledim. Bu eşyaların kokusundan tüm mahalle olarak şikayetçiydik. Sağlığımızı tehdit ediyordu. Mal sahibinden de kaldırması için rica etmiştik ama yapmadı” dedi.

“Hırsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Süleyman Aslan dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ali Hidayet, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Soner Şaban’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Şaban, 24 Ağustos’ta saat 16.00’da karakola gelen İskele'de sakin Ata Tepe’nin yaptığı şikayette kendisine ait Şafak Sokak no 4 Çağlayan Lefkoşa adresindeki ikametgahın ön bahçesi içerisinde bulunan kapatmış olduğu fabrikasında kullandığı, 1 adet Niplin Pres makinesi, 1 adet ağaç sıvama ve tornolama makinesi, 1 adet Kenet pres makinesi, 2 adet J.A.V tipi filtre sarma makinesi, 1 adet sanayi tipi punto kaynak makinesi, 21 adet 200 litrelik variller içerisinde bulunan 250 kiloluk macun kıvamındaki P.V.C hammaddesinin demirden mamul çeşitli kalıp ve tezgahların ve 1 varil dop yağını, 10.03.2019 ve 02.08.2019 tarihleri ile 11.30 ve 12. 00 saatleri arasında Lefkoşa'da sakin Süleyman Aslan, tarafından sirkat edildiğinin bildirildiğini kaydetti.

Polis memuru Soner Şaban, mesele ile ilgili olarak Lefkoşa'da sakin Süleyman Aslan’ın Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri ile tutuklandığını belirtti.

Şaban, zanlı Süleyman Aslan’ın gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini ve konu malların bir hurdacıya satıldığını itiraf ettiğini belirtti.

Polis memuru Şaban, mesele ile ilgili olarak alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğundan zanlının üç gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Rauf Kürşad, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75