banner6

'Kol saati cinayeti' soruşturuluyor

banner37

İş arkadaşı Eshref Abdulkariov’u karnından bıçaklayarak öldüren Melih Arnavut ile ilgili soruşturma sürüyor

'Kol saati cinayeti' soruşturuluyor
banner99

Elmas TOKAY

banner134

Girne’de geçtiğimiz salı sabahı erken saatlerde, iki arkadaş arasında yaşanan tartışma sonucu meydana gelen cinayetle ilgili polis soruşturması sürüyor. Girne Adli Şube Ekipleri, Eshref Abdulkariov’un öldürüldüğü meseleyle ilgili olarak 10 farklı kişiden ifade temin etti. Polis ayrıca olayla bağlantılı olabileceğini düşündüğü kamera görüntülerini de incelemeye aldı.

Tutukluluk süresi dolan ve dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan Melih Arnavut’un tutukluluk süresi ise 7 gün daha uzatıldı.

Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Egemen Metay, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan Polis Müfettişi Eren Gözügüzel’i tanık olarak dinletti.

Zanlı Melih Arnavut’un “Adam öldürme”, “Ağır yaralama”, “Sarhoşluk” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlarından methaldar olduğunu kaydeden Eren Gözügüzel, yapılan muayenede zanlının kanında 197 promil alkol tespit edildiğini söyledi.

Gönüllü ifade verdi

Gözügüzel, zanlının bir gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini belirtti. Meseleyle ilgili olarak 10 kişiden ifade temin ettiklerini kaydeden Gözügüzel, ayrıca olay saatinde bölgede bulunan kamera kayıtlarının inceleme altına alındığını dile getirdi.

Meselenin çok ciddi olduğuna değinen Müfettiş Gözügüzel, zanlı Melih Arnavut’un 7 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mesut Mesutoğlu, meselenin ciddiyetini göz önünde bulundurarak zanlının 7 gün süreyle polis nezarethanesinde tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104