banner6

Kolunda kelebekle hastaneden kaçtı

banner37

Düzova yakınlarında trafik kazası geçiren Murat Aydoğdu, tedavi için götürüldüğü hastaneden kaçıp, kaza mahalline döndü ve arabasındaki uyuşturucuyu almaya çalışırken suçüstü yakalandı

Kolunda kelebekle hastaneden kaçtı
banner8

Elmas TOKAY

Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda dün sabah saat 03.30 sıralarında Düzova yakınlarında meydana gelen bir trafik kazası sonrasında ilginç gelişmeler yaşandı. Kazada yaralanan araç sürücüsü Murat Aydoğdu, kaldırıldığı hastaneden kaçarak yeniden kaza mahalline döndü ve bu kez uyuşturucu suçundan tutuklandı.

Tedavi amaçlı takılan serumun bağlı olduğu kolundaki kelebekle hastaneden kaçan Murat Aydoğdu, sabah saat 05.00 sıralarında kaza mahalline dönerek arabasının içerisinde bir şeyler ararken, olay yerinde inceleme yapan polisler tarafından fark edildi. Arabada yapılan aramada, yarım gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunurken Murat Aydoğdu da dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak tutuklandı. Aydoğdu’nun hastaneden kaçarken kelebeğin de halen kolunda takılı olması dikkat çekti.

Metin: Suçüstü yakalandı

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada, iddia makamı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Fadıl Metin’i tanık olarak dinletti.

Metin, zanlı Murat Aydoğdu’nun dün sabah saat 03.30 sıralarında EF 888 otomobiliyle, Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda seyrederken Düzova yakınlarında bir trafik kazası yaptığını belirtti.

Kaza sırasında yaralanan zanlı ve yanındaki bir kişinin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını kaydeden Metin, zanlının saat 05.00 sıralarında hastaneden ayrılıp olay yerine giderek, kaza yaptığı otomobilden bir şey almaya çalışırken oradaki polisler tarafından fark edildiğini belirtti.

banner134

Metin, zanlının otomobilinde yapılan aramada, yarım gram ağırlığında uyuşturucu olduğu tahmin edilen madde ve içerisinde uyuşturucu madde olduğu tahmin edilen ucu yanık sigara bulunarak emare alındığını kaydetti.

Zanlının suçüstü tutuklandığını, gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini kaydeden Metin, soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Meseleyle bağlantılı iki kişinin daha arandığını kaydeden Metin, zanlının bu aşamada 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımulla, huzurunda verilen şahadet ışığında, soruşturmanın yeni başladığına dikkati çekerek zanlının poliste 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 08:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104