banner6

Komşu kavgası ölüm getirdi

banner37

Türkmenköy’de 70 yaşındaki Sami Bahtıkara ani gelişen bir problem nedeniyle, önce komşusu İsmail Özgünel’i av tüfeğiyle vurarak yaraladı ardından da kendi canına kıydı

Komşu kavgası ölüm getirdi
banner151 banner143

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’ya bağlı Türkmenköy’de dün sabah saat 11.30’da 70 yaşındaki Sami (Bekir) Bahtıkara, Mersinli Sokak üzerinde bulunan evinin avlusundan karşı komşusu olan 37 yaşındaki İsmail Özgünel’i evinin balkonunda oturduğu sırada av tüfeğiyle bir el ateş ederek yüzünün sol kısmı ile sol kolundan hafif yaraladı.

Sami Bahtıkara, İsmail Özgünel’in vurulup yere yığıldığını görmesinin ardından ise evinin avlusunda bulunan yardımcı eve girerek kendi canına kıydı.

Olay sırasında silah seslerini duyan köylüler hemen Bahtıkara’nın evine koşarlarken, olaya şahit olan Sami Bahtıkara ve İsmail Özgünel’in yakınları da çığlıklar atarak yardım çağrısında bulundu.

Sami Bahtıkara ve İsmail Özgünel arasında geçmişte herhangi bir husumet yaşanmadığı öğrenilirken, yapılan araştırmalarda olayın ani gelişen bir problem nedeniyle gerçekleştiği belirtildi.

Başta Türkmenköy olmak üzere tüm yurtta büyük şaşkınlık ve üzüntü yaratan olay sonrasında çok sayıda Türkmenköylü Bahtıkara ve Özgünel’in evinin bulunduğu sokağa toplandı. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı olay yerinde olası bir cinayet şüphesi araştırıldı.

İsmail Özgünel, vurulmasının ardından Akdoğan Sağlık Ocağı’ndan gelen ambulansla Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hafif yaraları olan İsmail Özgünel ilk yardım tedavisinin ardından taburcu edildi.  İsmail Özgünel, daha sonra polis tarafından gözaltına alındı.

 

Kahvehanede sohbet etti, eve gidip canına kıydı

Sami Bahtıkara’nın köyde çok sevilen bir kişi olduğu ve özellikle de sakinliği ile tanındığı öğrenildi. Sami Bahtıkara’nın olayın yaşanmasından kısa bir süre önce köyün kahvehanesinde arkadaşlarıyla sohbet ettiği ve moralinin yerinde olduğu öğrenildi.

Köyde yaşanan olayla ilgili olarak büyük şaşkınlık yaşanırken, 1 erkek ve 1 kız babası olan Bahtıkara’nın hayatını kaybetmesi nedeniyle büyük üzüntü yaşanıyor.

Sami Bahtıkara’ya bugün Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde yapılacak otopsinin ardından, cenaze töreninin gerçekleştirileceği öğrenildi.

Yaşanan olayla ilgili olarak polisin yürüttüğü geniş çaplı soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Öte yandan, Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz, Gazimağusa Polis Müdürü Ömer Tazeoğlu, Polis Genel Müdürlüğü Adli Polis Müdürü Zafer Zaifer, Gazimağusa Polis Müdür Yardımcısı Mustafa Ceylanlı, Gazimağusa Adli Şube Amiri Enver Erem ve Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz olay yerine giderek incelemelerde bulundu.

Yaşanan olayla ilgili olarak polisin soruşturmasının devam ettiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 08:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104