Komşusunu kaçırdı, boğazına bıçağı dayayıp, tehditle para istedi

banner37

Arapköy’de meydana gelen bir olay, herkesi şaşkına çevirdi. Aleksandr Kamenskıkh isimli kişi, “Zorla İnsan Kaçırma”, “Çalmak Niyeti ile Tehditle Mal İsteme”, “Kanunsuz Bıçak Tasarrufu”, “Korkutmak Maksadı ile Bıçak Taşıma” ve “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak" suçlarından tutuklandı

Komşusunu kaçırdı,  boğazına bıçağı dayayıp,  tehditle para istedi
banner90
banner99

  Arapköy’de komşusunu zorla kaçırıp, boğazına bıçak dayayarak 30 bin dolar isteyen ve parayı vermezse kendisini ve ailesini öldürmekle tehdit eden Aleksandr Kamenskıkh, tutuklandı.

   Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Adnan Kardeşler, Aleksandr Kamenskıkh’ın 08.11.2020 tarihinde Arapköy'de meydana gelen "Zorla İnsan Kaçırma”, “Çalmak Niyeti ile Tehditle Mal İsteme”, “Kanunsuz Bıçak Tasarrufu”, “Korkutmak Maksadı ile Bıçak Taşıma” ve “KKTC’de İkamet İzinsiz Bulunmak" suçlarından tutuklandığını söyledi.
   Kardeşler, 08.11.2020 tarihinde saat 23.00 raddelerinde Arapköy’de Chelsey Villaları isimli site içerisinde sakin Alexsandr Kamenskıkh’ın tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurup, korkutmak maksadıyla taşıdığı kanunsuz bıçağı komşusu olan Vsevolod Kasatkın'ın boğazına dayayıp, rızası hilafında ikametgahına zorla götürdüğünü söyledi. Polis, zanlının aynı ikametgah içerisinde tasarrufundaki bıçağı gösterdikten sonra “Bana 30 bin dolar para vereceksin. Yoksa hepinizi öldürürüm, seni de, bebeğini de, eşini de öldürürüm” sözlerini söyleyip çalmak niyetiyle tehditle para temin etmek suçunu işlediğini aktardı.

banner134
   Kardeşler, zanlının 9.11.2020 tarihinde Chelsey Villaları içerisinde tespit edilerek tutuklandığını, üzerinde yapılan aramada müştekinin tarif etmiş olduğu bıçağın bulunarak emare alındığını açıkladı.

   Kardeşler, muhaceret kontrolünde ise zanlının adaya 04.12.2019 tarihinde 15 günlük turist vizesi ile giriş yaptığını ve 19.12.2019 tarihinden beri KKTC'de ikamet izinsiz olarak bulunduğunu tespit ettiklerini söyledi.
   Kardeşler, soruşturmanın yeni başladığını, temin edilmesi gereken ifadeler olduğunu, Chelsey Villalarının içerisinde kontrol edilmesi gereken kamera görüntüleri bulunduğunu ve zanlının ikametgahında arama yapılması gerektiğini belirterek, 3 gün süre ile tutukluluk talep etti. Mahkeme talebi kabul etti. (KAMALI HABER)
  

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2020, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75