Konyalıoğlu uslanmayı bilmiyor

banner37

Ülkemizde birçok kişiyi dolandıran ve sürekli cezaevine girip çıkan Erdi Konyalıoğlu bu kez eşini Mağusa’dan alacağı gerekçesiyle İngiltere’den ülkemize tatil için gelen Erhan Babahan’ı dolandırarak 400 TL’sini aldı

Konyalıoğlu uslanmayı bilmiyor
banner90
banner8

Ülkemizde birçok kişiyi dolandıran ve sürekli cezaevine girip çıkan Erdi Konyalıoğlu, uslanmayı bilmiyor.

Erdi Konyalıoğlu bu sefer de kendisini bir başkası olarak tanıtarak İngiltere’den ülkemize tatil için gelen Erhan Babahan’a kendisiyle komşu olduğunu söyleyip eşini Mağusa’dan alabilmek için borç olarak kendisinden 400 TL benzin parası alarak dolandırdığı gerekçesiyle tutuklandı.

Sahtekarlıkla para temin etme” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Erdi Konyalıoğlu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Yargıç Cenkay İnan huzurunda görüşülen dünkü davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Ergin Atıcı, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Ömer Can’ı, tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ömer Can, zanlı Erdi Konyalıoğlu’nun 3 Ekim tarihinde saat 14.00 raddelerinde Demirhan’da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket’in önündeki park yerinde, İngiltere’den KKTC’ye tatil için gelen Erhan Babahan’ın yanına “dolandırmak kastı ile giderek" adının Ahmet Macila olduğunu ve Değirmenlik Belediyesi’nde çalıştığını, Değirmenlik kilisesinin yanında oturup kendisi ile komşu olduğunu ve arabasında benzin olmadığı için eşini Mağusa’dan alıp havalimanına götüremediğini söylediğini kaydetti.

banner134
Can, zanlı Konyalıoğlu’nun eşini Mağusa’dan alabilmek için Erhan Babahan’dan benzin parası istediğini ve akşama kendisine aldığı parayı vereceğini beyan edip sahtekarlıkla 400 TL temin ettiğini söyledi.

Olayın 4 Ekim tarihinde polise intikal etmesi üzerine zanlının o tarihten itibaren aranan kişi ilan edildiğini belirten polis memuru Ömer Can, zanlının önceki gün tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandığını dile ifade etti.

Can, mesele ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini söyleyerek, zanlının vermiş olduğu ifadenin ve yapmış olduğu beyanların araştırılması için üç gün poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Konyalıoğlu, “Ben adımı yanlış söylemedim. Ben o adamdan borç para alacaktım. Adam da çıkartıp bana verdi. Daha sonra da borcumu kendisine ödedim” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75