Köpeklerini gezdirirken, yanlışlıkla geçmiş

banner37

Akıncılar’da askeri bölge içerisinde, aracı çamura batmış halde bulunan Yiannakıs Arıstıdou, iki günlüğüne cezaevine gönderildi

Köpeklerini gezdirirken, yanlışlıkla geçmiş
banner90
banner99

İKİ GÜN SONRA YARGILANACAK… Köpeklerini gezdirirken yanlışlıkla askeri bölgeye girdiğini ve aracının çamura saplandığını söyleyen Arıstıdou, yargılanmak üzere iki günlüğüne hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi. İki gün sonra yargılanması beklenen Arıstıdou’nun aracında bulunan dört köpeği ise Veteriner Dairesi’ne ait hayvan barınağına teslim edildi.

Emine UYSAL ÇALUDA

Akıncılar bölgesinde askeri bölge içinde çamura batmış halde bulunan Rum plakalı aracın sahibi zanlı Yiannakıs Arıstıdou, tutuklandı.

“Birinci derece Askeri Yasak Bölgeyi İhlal Etmek” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün teminata bağlanılmak üzere mahkemeye çıkarıldı ve iki günlüğüne hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Aytaç Çebi’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çebi, 2 Şubat’ta saat 11.10 raddelerinde Akıncılar’da askeri bölükte sorumluluk sahası içerisinde bulunan ve Birinci Derece Askeri Yasak Bölge olan “Çadır Tepe” diye bilinen yerin 500 metre güneyi ile havuz tepe yakınlarında çamura saplanmış bir vaziyette MZB 972 plakalı Toyota Hilux marka aracın görevli askerler tarafından tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Aytaç Çebi, aynı gün konu aracın fotoğraflanıp, parmak izi araştırması yapıldığını ve aracın Demirhan Polis Karakolu’na çekilerek emare olarak zapt edildiğini söyledi.

“Aracın bagajında 4 köpek bulundu”

Kapıları kilitli olan aracın bagajında üçü av, biri de tazı cinsi olmak üzere dört adet canlı köpeğin tespit edildiğini belirten Çebi, köpeklerin tutanak karşılığında Lefkoşa Veteriner Dairesi’ne ait hayvan barınağına teslim edildiğini anlattı.

Muhaceret giriş çıkıştan yapılan soruşturmada söz konusu araç ile G. G.’nin KKTC’ye giriş çıkış yaptığının tespit edildiğini söyleyen Çebi, söz konusu şahsın arandığını kaydetti.

Polis memuru Aytaç Çebi, 3 Şubat’ta mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturma neticesinde MZB 972 plakalı Toyota Hilux marka aracı süren ve Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi İhlal ederek KKTC’ye geçen şahsın

Güney Kıbrıs Rum kesiminde sakin zanlı Yiannakıs Arıstıdou’nun olduğunun tespit edildiğini ve mahkeme emri gereğince tutuklandığına vurgu yaptı.

“Yanlışlıkla askeri bölgeye girdiğini söyledi”

Polis memuru Aytaç Çebi, mesele ile ilgili olarak zanlının gönüllü ifade vererek, bahse konu araç ile ara bölgede köpek gezdirirken yanlışlıkla askeri yasak bölgeyi ihlal edip, KKTC topraklarına geçtikten sonra aracının çamura battığını söylediğini kaydetti.

Zanlının aleyhinde başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirten Çebi, davaları görüşülünceye değin tutuklu yargılanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının iki günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75