banner6

Kordonboyu'ndaki kuyumcuyu soyacaklardı

banner37

Polis, Nuyan Batuhan Yücel ile Anton ve Stas Pshenichnyy kardeşlerin, Gazimağusa’da kısa bir süre önce meydana gelen kuyumcu soygunuyla bağlantıları olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor.

Kordonboyu'ndaki kuyumcuyu soyacaklardı
banner151

Elmas TOKAY

Girne’de bir evden araba çalınması, Esentepe’deki bir evden hırsızlık yapılması olayının failleri olarak tutuklanan Nuyan Batuhan Yücel, Anton Pshenichnyy ve Stas Pshenichnyy, dün mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süreleri 7 gün daha uzatıldı. Polis, mahkemeye yaptığı beyanında zanlıların Girne’deki araba hırsızlığı ve Esentepe’deki eve girilmesi olayı ile birlikte, Anton Pshenichnyy’nin “kuyumcu soyacaktık” itirafını soruşturma gerekçesi olarak sundu ancak, polis aynı zamanda yaklaşık iki hafta önce Gazimağusa’da Emtaş Kuyumcu ve Saatçi isimli işyerinde meydana gelen 139 bin TL’lik altın hırsızlığı olanının faillerinin de bu üç zanlı olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Üç zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mesut Mesutoğlu’nun huzuruna çıkarıldı.

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan ve meselenin tahkikat memuru olan Polis Memuru Ali Arslan mahkemede yeminli şahadet verdi.

Arslan, zanlı 2 Anton Pshenichnyy’nin zanlı 1 Nuyan Batuhan Yücel’le birlikte 13 ve 14 Ekim 2016 tarihleri arasında Girne’de bir evin garaj kapısını kırdıklarını ve içerisinde bulunan aracı çalarak kaçtıklarını kaydetti.

Arslan, daha sonra zanlı Pshenichnyy’nin kardeşi olan zanlı 2 Stas Pshenichnyy ile 30-31 Ekim tarihleri arasında çaldıkları arabayla Esentepe’ye giderek, burada site içerisindeki bir eve girdiklerini söyledi. Masa üzerindeki çantayı ve içerisindeki bin TL nakit parayı sirkat ettikten sonra kaçtıklarını anlatan Arslan, zanlılardan ilk olarak Nuyan Batuhan Yücel’in daha sonra zanlı 3 Stas Pshenichnyy’nin tutuklandığını, zanlı 2 Anton Pshenichnyy’nin ise polisten kaçtığını ve çarşamba günü Girne CÖŞ ekibi tarafından Zeytinlik’te yakalandığını belirtti.

“Mesele ciddi”

Meselenin ciddiyetine dikkat çeken Arslan, zanlı 2 Anton Pshenichnyy’in polise bir gönüllü ifade verdiğini ve Girne Kordonboyu’na yakın bir yerde olan kuyumcu dükkanını soyacaklarına dair plan yaptıklarını anlattığını söyledi. Ayrıca Zanlı 1 Nuyan Batuhan Yücel’e ait cep telefonunda Girne’deki bazı kuyumcu dükkanlarının fotoğraflarını bulduklarını kaydeden Arslan, ayrıca daha önceden soyulan kuyumcuların nasıl soyulduklarıyla ilgili görüntüler tespit edildiğini belirtti.

Bölgede birçok faili meçhul ev açmaları olduğuna dikkat çeken Arslan, soruşturmanın selameti açısından 3 zanlının da 7 gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Sunulan şahadete ve meselenin ciddiyetine dikkat çeken Yargıç Mesut Mesutoğlu, tahkikatın devam ettiğine bulgu yaparak talep edilen tutukluluk süresine onay verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2016, 11:43
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110