Korkudan, ilk şikayetini geri çekmiş

banner37

Lapta’da 2010 ile 2018 yılları arasında, şu anda 17 yaşında olan öz kızı ve öz yeğenine karşı “Cinsel Tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan baba K.Y. ile dayı A.Y. dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkemede söylenenler kan dondurdu

Korkudan, ilk şikayetini geri çekmiş
banner90
banner99

Ahmet VAMIK

   Lapta’da 2010 ile 2018 yılları arasında, şu anda 17 yaşında olan öz kızı ve öz yeğenine karşı “Cinsel Tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan baba K.Y. ile dayı A.Y., dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.
   Meselenin ayrıntıları kan dondururken, 2017 yılında eğitim gördüğü lisenin rehberlik öğretmeni aracılığıyla polise benzer şikâyette bulunan genç kızın, aile baskısı ve korkusu nedeniyle şikâyetini geri çekmek zorunda kaldığı da iddia edildi.


“8 yaşındayken istismar edilmeye başlandı”
 

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Adnan Kardeşler’i tanık olarak dinletti.
   Zanlılar A.Y. ile K.Y.’nin 2010 ile 2018 yılları arasında Lapta’da meydana gelen “Cinsel Tecavüz” suçundan methaldar olduklarını dile getiren polis memuru Adnan Kardeşler, 17 yaşındaki müştekinin Sosyal Hizmetler Dairesi’nde görevli müfettişler aracılığı ile Lapta Polis Karakolu’na giderek babası ve dayısı hakkında şikâyette bulunduğunu açıkladı.
   Polis memuru Adnan Kardeşler, müşteki genç kızın, 2010 ile 2016 yılları arasında dayısı A.Y.’nin kendisini taciz ettiğini ve arabayla gezdirme bahanesiyle evden uzaklaştırıp cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddiada bulunduğunu ifade etti.
   Müştekinin, 2016 ile 2017 yılları arasında da babası K.Y., tarafından taciz edildiği ve babasının kendisiyle ters yoldan ilişkiye girdiği yönünde iddiada bulunduğunu kaydeden Kardeşler, baba K.Y.’nin 2018 yılı içerisinde kızını banyo odasında ve yatak odasında bulunduğu zamanlarda anahtar deliğinden gözetlediğine ve cinsel tacizde bulunduğuna yönelikte iddialar olduğunu açıkladı.

banner134

“Sosyal Hizmetler çocuklara el koydu”
 

Müştekinin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirildiğini ve yapılan ilk muayenede tecavüz bulgusuna rastlanmadığını ifade eden Kardeşler, 17 yaşındaki genç kızın 3 gün boyunca psikolog kontrolünden geçirileceğini ve ifadesinin alınacağını kaydetti.
   Polis memuru ayrıca, müşteki ve iki erkek kardeşinin de Sosyal Hizmetler Dairesi’nin himayesi altına alındığını da sözlerine ekledi.

“2017 yılında yine şikâyetçi oldu”
 

2017 yılında müştekinin, eğitim gördüğü lisenin rehberlik öğretmeni aracılığıyla benzer iddialarla Lapta Polis Karakolu’na şikâyette bulunduğunu ve daha sonra müştekinin ailesinden korktuğu gerekçesiyle şikâyetini geri çektiği iddiası bulunduğunu ifade eden Adnan Kardeşler, zanlıların aleyhlerindeki suçlamaları reddettiklerini ve henüz bir gönüllü ifade vermediklerini belirtti.
   Meselenin önemine dikkat çeken polis memuru Adnan Kardeşler, meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve alınması gereken ifadeler olduğunu dile getirerek, zanlıların tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla, zanlıların 1 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75