banner6

Korkutarak soygun yapıyordu

banner37

Gazimağusa'da, farklı tarihlerde iki genç kızın önünü kesip, zorla eşyalarını alan Osarieme George Osaruwese’nin 2015’ten beridir ülkede kaçak olduğu ortaya çıktı, yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi.

Korkutarak soygun yapıyordu
banner150

banner150 banner150

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa'da geceleyin, farklı tarihlerde iki kızın önünü kesip korkutarak zorla eşyalarını alan ve 2015’ten beridir ülkede kaçak olarak bulunan  Nijeryalı Osarieme George Osaruwese aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Nijeryalı zanlı, işlediği soygun suçlardan ileride yargılanmak üzere, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre Lefkoşa Merkezi Cezaevi'nde hükümsüz tutuklu kalacak.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak,

meselenin soruşturmasını yürüten Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube Amirliği'nde görev yapan tahkikat sorumlusu Gökhan Yıldırım’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, zanlının soygun suçundan methaldar olduğunu söyledi ve 7 Kasım 2016'da saat 22.00'de  Sosyal Konutlar Bölgesi'ndeki isimsiz bir ara sokakta, yaya olarak yürüyen Ö. Ö. 'nün önüne bisikletiyle hızla geçip, henüz tespit edilemeyen bir cisimle adı edileni korkutarak 400 TL değerindeki telefonunu almak suretiyle soygun suçunu işlediğini söyledi.

Tanık polis, tutukladığı zanlının fotoğrafını internet haberlerinde gören Y. Ö. ’nün de polise gelerek, önceden yaptığı şikayetini yinelediğini ve zanlının 7 Kasım 2016’da, geceleyin yaya olarak yürüyen müştekiyi arkasından gelip boynundan ve el bileğinden tutup, zorla, tasarrufundaki cep telefonu ile içerisindeki banka kartlarıyla bin 350 TL bulunan para cüzdanını sirkat ettiğini kaydetti.

Yıldırım, tutukladığı zanlının zorla sirkat ettiği 2 cep telefonunu tasarrufunda bulup emare aldığını ancak zanlının diğer eşyaların yerini göstermesine karşın, bölgede yeni bir inşaatın yapılması sonucu bahse konu eşyalara ulaşamadığını belirttikten sonra, zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatı tamamladığını söyledi.

Zanlının 2015’ten beridir ülkede kaçak olduğuna değinen tanık polis, zanlının serbest kalması halinde kaçabileceğini beyan etti ve mahkemeden zanlıyı davaları sonuçlanıncaya değin cezaevine göndermesini talep etti.

Mahkemede zanlıyı temsil eden Avukat Ramadan Sanıvar, suçlamaların asılsız olduğunu ileri sürdü.

Zanlının yargılamadan kaçma olasılığı olduğuna bulgu yapan mahkeme, zanlının yargılanıncaya kadar cezaevinde tutulmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner75

banner88

banner104