Koşar, 7 gün daha tutuklu

banner37

Tasarrufunda 2 gram kokain bulunan Yusuf Koşar ile ilgili soruşturma devam ediyor

Koşar, 7 gün daha tutuklu
banner8

Ahmet VAMIK

Girne-Çatalköy anayolu üzerinde 9 Ağustos günü saat 16.00 sıralarında operasyon düzenleyen Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir ekibin tasarrufunda 2 gram kokain türü uyuşturucu madde ele geçirdiği Yusur Koşar’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Polis, meseleyle ilgili iki kişinin daha tespit edildiğini ve arandığını açıkladı.

banner134
Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mustafa Atakara, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Halil Dümenci’yi tanık olarak dinletti.

Zanlı Yusuf Koşar’ın kanunsuz uyuşturucu madde “Alma” ve “Tasarrufu” suçlarından methaldar olduğunu dile getiren Dümenci, zanlının 9 Ağustos 2017 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Girne-Çatalköy anayolunda tespit edildiğini, zanlının aracında ve üzerinde yapılan aramada ise tasarrufunda sigara paketi içerisine gizlenmiş 2 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini ifade etti.

Zanlı Koşar’ın polise gönüllü ifade verdiğini ve suçunu kabul ettiğini belirten Dümenci, meseleyle ilgili iki kişinin daha tespit edildiğini ve arandığını dile getirerek zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Söz alan zanlı mahkemeden özür dilerken, Yargıç Hazan Aksun, meseleyle ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığına ve aranan şahıslar olduğuna dikkat çekerek zanlı Yusuf Koşar’ın 7 gün süreyle daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75