Koşarak kaçan genç halen bulunamadı

banner37

İçerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan sarma sigaraları içerek benzin istasyonuna giden araçtaki 2 gencin tutukluluk süresini 4 gün uzatan polis, araçtan inip kaçan genci ise aramaya devam ediyor

banner87
Koşarak kaçan genç halen bulunamadı
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir polisin ihbarıyla, bir petrol istasyonuna gelen araç içerisinde, içerisinde tütünle karışık sarma sigara içen 3 gençten 2’sini tutuklayan polis, Y.T. ile U.E.T. aleyhine mahkemeden 4’er gün ek tutukluluk emri temin etti.

3’ü içilmiş 5 adet sarma sigaranın bulunduğu konu araçta yolcu olup, koşarak kaçan genci halen bulamayan polis, emare sigaraları incelenmesi için gönderdiği laboratuardan henüz sonuç alamadı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazan Aksun huzurunda gerçekleşen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Mahir Türe’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mahir Türe, zanlıların, Gazimağusa ve Lefkoşa’da meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduklarını söyledi ve 17 Temmuz 2019’da, saat 10.00’da, bir polisin, zanlıların şüpheli hareketlerini görmesi üzerine, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir benzin istasyonuna gelen KC 679 plakalı araç içerisinde arama yapıldığını anımsattı.

Zanlı U.E.T. yönetimindeki araçta biri Y.T. olan 2 yolcunun bulunduğunu kaydeden tanık polis, diğer şahsın polisi görmesi üzerine koşarak kaçtığını ve halen her yerde arandığını dile getirdi.

Tanık polis, zanlıların tasarrufunda ele geçirdiği 3’ü içilmiş 2’sinin ucu yanık olan sarma sigara ve içilmiş sigaraların izmaritlerini incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuarı’na gönderdiğini anlattı.

Laboratuardan beklenen sonucun halen ellerine ulaşmadığını kaydeden tanık polis, zanlıların serbest kalması halinde devam eden tahkikatına etki etme olasılığı bulunduğunu ifade etti ve mahkemeden zanlılar aleyhine 3’er gün tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, tahkikatın selameti açısından zanlıların 4’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108