“Kötü bir niyetim yoktu, sadece arabada unuttum”

banner37

Metehan Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye geçerken aracında 154 adet canlı av tüfeği fişeği bulunan ve 25 günlüğüne hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilen Georgios Andreou, mahkemeden özür diledi

“Kötü bir niyetim yoktu, sadece arabada unuttum”
banner90
banner99

“SİLAH İZNİM VAR”… Aracında 154 adet canlı av tüfeği fişeği, 3 adet bıçak ve bir tane de ahşap sopa bulunan Georgios Andreo, çıkarıldığı mahkemeden özür dileyerek, kötü bir niyetinin bulunmadığını söyledi ve “sadece fişekleri arabada unuttum” dedi. Zanlının aleyhindeki suçların çok ciddi olduğunu söyleyen savcı Andreou’nun 45 günlüğüne cezaevine gönderilmesini isterken, bu sürenin ağır olduğuna bulgu yapan mahkeme, sürenin 25 gün olmasına karar verdi.

Ahmet UÇAR

   Georgios Andreou isimli Kıbrıslı Rum, önceki gün Metehan Sınır Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yaparken aracında 1 adet ahşap sopa, 3 adet bıçak ve 154 adet canlı av tüfeği fişeği bulunduğu için tutuklandı.

   “Kanunsuz patlayıcı madde ve tecavüzkar alet taşıma” suçlarından ileride yargılanmak üzere teminat için dün mahkemeye çıkarılan Georgios Andreou, mahkemeden özür dileyerek kötü bir niyetinin olmadığını söyledi ve “sadece fişekleri arabada unuttum” diyerek kendini savundu ancak mahkeme, zanlının yargılanıncaya kadar, 25 günlüğüne hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü duruşmada yeminli şahadet veren polis memuru Soner Şaban, olayla ilgili olguları aktardı.

banner134
   Şaban, zanlı Georgios Andreou’nun “Kanunsuz patlayıcı madde ve tecavüzkâr alet taşıma” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

   Şaban, zanlının 17 Şubat tarihinde saat 19.00 raddelerinde Lefkoşa’da bulunan Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yapmak istediğini ifade ederek, bu esnada zanlının kullanımında bulunan AAH 532 plakalı Honda marka salon araçta yapılan aramada araç içerisinde 154 adet muhtelif markalarda canlı av tüfeği fişeği, tecavüzkâr alet olan ahşaptan mamul sopa ve 3 adet bıçak bulunduğunu söyledi.

   Şaban, suçüstü tutuklanan zanlının ifade verip suçunu kabul ettiğini ve yürütülen soruşturmanın tamamlandığını dile getirerek, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Polis şahadetini tamamlamasının ardından söz alan zanlı, silah izninin bulunduğunu ancak av fişeklerini av dönüşü aracında unuttuğunu, kötü bir niyet taşımadığını ve pişman olduğunu kaydederek, mahkemeden özür diledi.

   İşlenilen suçun ciddi olduğuna işaret eden Savcı Volkan Kayabaş, zanlının KKTC’de turist statüsünde bulunduğunu ve ülkede herhangi bir bağının bulunmadığını ifade ederek, 45 günü geçmeyecek bir süreyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, 45 günlük tutukluluk süresinin fazla olduğuna bulgu yaptı ve zanlının ileride görüşülecek davasında hazır bulunmasını sağlamak maksadı ile 25 günü geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75