banner6

Kredi ve sim kartlarla ilgili ayrı soruşturma başlatıldı

banner37

Gazimağusa Limanı’na gelen yük gemisindeki TIR aracında kanunsuz uyuşturucu madde, 57 kredi kartı ve 12 “sim kart” bulunan H.K. aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı

Kredi ve sim kartlarla ilgili  ayrı soruşturma başlatıldı
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Limanı’na gelen yük gemisindeki TIR aracında kanunsuz uyuşturucu madde, 57 kredi kartı ve farklı şirketlere ait 12 sim kart bulunan H.K. (E-32)  suçüstü tutuklandı.

Meseleyle ilgili Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nden aleyhinde tahkikat maksatlı 3 gün tutukluluk emri alınan zanlı hakkında mali polisin, tasarrufundaki kredi ve sim kartlarla ilgili ayrı bir soruşturma başlattığı belirtildi.

Mahkemenin Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için polis memuru İbrahim Gökova’yı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis İbrahim Gökova, 19 Aralık’ta, saat 09.00 sıralarında, Gazimağusa Limanı’nda, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonun olgularını mahkemeye aktardı.

İbrahim Gökova, bir yük gemisi ile limana gelen zanlının kullanımında bulunan JG 442 plakalı TIR araçta yapılan aramada, yaklaşık 2 gram ağırlığında metamfetamin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve MDMA türü uyuşturucu içerdiğine inanılan 2 adet hap bulunarak emare zapt ettiklerini belirtti.

Gökova, TIR içerisindeki halı altında, el çantası içerisinde 57 adet çeşitli kredi kartı ile 12 adet farklı şirketlere ait sim kartlarını bulduklarını kaydetti.

Kredi kartı ve sim kartlar için mali şubenin ayrı bir soruşturma başlattığını kaydeden tanık polis, gerekli araştırma ve soruşturmasını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, ilk nazarda suçla bağlantısı olduğuna inandığı zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110