banner6

Kripto paraları sattı,bedelini cebine attı

banner37

Taşkınköy’deki bir şirkette çalışan zanlı H.O.A. zimmetine 13 bin 41 dolar geçirdiği suçlamasıyla tutuklandı

Kripto paraları sattı,bedelini cebine attı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Taşkınköy’de faaliyet gösteren ve kripto para satışı yapan bir şirkette çalışan zanlı H.O.A. şirketten 13 bin 41 dolar çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.


“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı H.O.A. dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mehmet Şener’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Şener, 10.06.2021-22.09.2021 tarihleri arasında Lefkoşa’da, Taşkınköy Şehit Kemal Ünal Caddesi üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Lefkoşa’da sakin Ümit Çevik’in yaptığı Cvk Coın TRD. LTD. isimli iş yerinde part-time olarak çalışan zanlı H.O.A.’nın şirkete ait sanal borsa hesapları üzerinden satmış olduğu kripto paralar karşılığında tahsil etmiş olduğu 13 bin 41 Amerikan Doları’nı şirket kasasına yatırmayıp zimmetine geçirerek sirkat etmekle methaldar olduğunu kaydetti.

banner134


Polis memuru Mehmet Şener, zanlının 07.10.2021 tarihinde derdest emri gereği tutuklandığını ve bahse konu tarihler arasında hali hazırda halen hesaplar üzerinde araştırmaların devam ettiğine vurgu yaptı.


Şener, ayrıca incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğundan tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104