banner6

Küçük Mert hayati tehlikeyi atlattı

banner37

Minareliköy’de, yönetimindeki minibüsle 4 yaşındaki Mert Çakır’a çarparak ağır yaralayan Gökçen Eyri, dün, mahkemeye çıkarılarak teminatla serbest bırakıldı. Yaralı çocuktan da sevindirici haber var

Küçük Mert hayati tehlikeyi atlattı
banner8

YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI… Mahkemede şahadet veren polis memuru, kazada ağır yaralanan, sol bacağı ve kalçası kırılan 4 yaşındaki Mert Çakır’ın yoğun bakımdan normal servise alındığını kaydetti

banner134

Emine UYSAL ÇALUDA

Minareliköy’de, önceki gün, yönetimindeki minibüsle, 4 yaşındaki Mert Çakır isimli çocuğa çarparak ağır yaralanmasına sebep olan Gökçen Eyri, dün, teminat amaçlı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Polis, kazada ağır yaralanan, sol bacağı ve kalçası kırılan 4 yaşındaki Mert Çakır’ın yoğun bakımdan normal servise alındığını kaydetti.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Şükrü Ömürlü’yü tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ömürlü, zanlı Gökçen Eyri’nin, 31 Ekim’de, saat 12.30’da, Minareliköy’de faaliyet gösteren Şekerler Diyarı isimli okul öncesi ve etüt merkezi önünde, yönetimindeki TGM 371 plakalı minibüsle, önceden ilkokullardan toplamış olduğu öğrencileri indirdikten sonra tekrar yola çıkmak için dikkatsizce, gereğinden fazla geri gittiği esnada, konu aracın sol yan kısmında bulunan Demirhan’da sakin Mert Çakır’ı fark etmeyerek, aracın sol ön tekerleği ile Çakır’ın sol ön ayağının üzerinden geçerek, ağır yaralanmasına neden olduğuna vurgu yaptı.

Polis memuru Şükrü Ömürlü, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve sol ayak femur kısmında parçalı kırık ve pelviste çıkık olan 4 yaşındaki Mert Çakır’ın yoğun bakımdan çıktığına dikkat çekti.

Ömürlü, tahkikatın tamamlandığını belirterek, KKTC vatandaşı olan zanlının, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 4 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan ertalu
Erkan ertalu - 2 yıl Önce

4 yaşında bu çocuğun yanında Annesi yada babası yokmuydu ?

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104