Küçük Mert, hâlâ yoğun bakımda

banner37

Minareliköy’de yönetimindeki minibüsle 4 yaşındaki Mert Çakır’a çarparak ağır yaralayan Gökçen Eyri dün mahkemeye çıkarıldı

banner87
Küçük Mert, hâlâ yoğun bakımda
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Minareliköy’de önceki gün yönetimindeki minibüsle 4 yaşındaki Mert Çakır isimli çocuğa çarparak ağır yaralanmasına sebep olan Gökçen Eyri, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Polis, kazada ağır yaralanan sol bacağı ve kalçası kırılan 4 yaşındaki Mert Çakır’ın halen yoğun bakımda olduğunu kaydetti.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Halil Güleri’yi dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Güleri, zanlı Gökçen Eyri’nin 31 Ekim’de 12.30’da Minareliköy’de faaliyet gösteren Şekerler Diyarı isimli okul öncesi ve etüt merkezi önünde yönetimindeki TGM 371 plakalı minibüsle, önceden ilkokullardan toplamış olduğu öğrencileri indirdikten sonra tekrar yola çıkmak için dikkatsizce gereğinden fazla geri geri gittiği esnada konu aracın sol yan kısmında bulunan Demirhan’da sakin Mert Çakır’ı fark etmeyerek, aracın sol ön tekerleği ile Çakır’ın sol ön ayağının üzerinden geçerek, ağır yaralanmasına neden olduğuna vurgu yaptı.

Polis memuru Halil Güleri, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve sol ayak femur kısmında parçalı kırık ve pelviste çıkık olan 4 yaşındaki Mert Çakır’ın halen yoğun bakımda olduğuna dikkat çekti.

Güleri, zanlının gönüllü ifade verdiğini ancak tahkikatın devam ettiğini belirterek, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nejla aykılıç
Nejla aykılıç - 9 ay Önce

Bazı servisler servis değil gerçekten o kadar eski ki sürenler bir o kadar dikkatsiz biz onlara canımızdan canlarımızı emanet ediyoruz öğretmenlerde de suç sen servisten indirilen çocuğu nasıl idare edemedin gözünü ayırmaman lazım o anki görevin o

SIRADAKİ HABER

banner75