Küfürler havada uçtu, kan aktı!

banner37

Lefke’de alkollü 3 kişi arasında çıkan kavgada, 1 kişi hafif yaralandı; zanlılar, dün mahkemeye çıkarılarak cezaevine gönderildi

Küfürler havada uçtu, kan aktı!
banner90
banner99

Lefke’de önceki akşam gece yarısı 3 kişi arasında kavga çıktı. 1 kişinin hafif yaralandığı kavga olayıyla ilgili 3 zanlı, dün mahkemeye çıkarılarak, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Kavga, sarhoşluk ve adam yaralama suçlarından Güzelyurt’ta yargıç karşısına çıkarılan yabancı uyruklu 3 kişi, davalarının görüşüleceği tarihe kadar, 15 günü geçmemek koşuluyla Merkezi Cezaevi’nde kalacak.

Güzelyurt’ta oturumlarını sürdüren Lefke Kaza Mahkemesi Başkanı Musa Avcıoğulları, konuyla ilgi mahkemede yeminli şahadet veren Lefke karakolunda görevli polis memuru Murat Karahüseyin’den, olayın olgularını dinledi.

Karahüseyin, 14 Kasım 2019 tarihinde, saat 03.30 sıralarında, Lefke’de, umumi bir yer olan Tevfik Fikret Sokak Şeyh Nazım Dergahı önünde, yol içerisinde, 3 kişi arasında çıkan kavganın detayları hakkında mahkemeye bilgi verdi.

banner134
Lefke’de sakin Abdul Shahid’in 154 mlg alkollü içki tesiri altında annesine küfrettiği gerekçesiyle İmran Hanifi ve Waseem Sarvar arasında kavga çıktığını anlatan polis memuru Karahüseyin, Hanifi’nin 235 mlg, Sarvar’ın de 54 mlg alkollü olduklarını belirtti.

Çıkan kavgada zanlıların birbirlerinin vücutlarına gelişi güzel vurduklarını ve yüksek sesle bağırıp çağırarak uygunsuz tavır ve harekette bulunduklarına işaret eden Murat Karahüseyin, Abdul Shahid’in, henüz tespit edilemeyen, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu kesici bir cisimle İmran Hanifi’yi omzundan yaraladığına dikkat çekti.

Karahüseyin, Abdul Shahid’in suçüstü tutuklandığını kaydetti ve soruşturmasının devam ettiğini bildirdi.

Yargıç Musa Avcıoğulları da her üç zanlıyı, davalarının görüşüleceği tarihe kadar 15 günü geçmemek koşuluyla Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75