Kumar parası için eşine saldırdı

banner37

Kumar parası bulamayıp eşine şiddet uygulayan ve arabasını satması için şiddet tehdidinde bulunan Noyan Yıldırım, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

banner87
Kumar parası için eşine saldırdı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da kumar parası bulamayıp eşine şiddet uygulayan ve arabasını satması için şiddet tehdidinde bulunan Noyan Yıldırım, tutuklandı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtanoğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Erkan Çelik’i dinletti.

Önce dövdü, sonra tehdit etti

   Meseleyle ilgili olarak mahkemede yeminli şahadet veren Çelik, zanlı Noyan Yıldırım’ın, 4 Mayıs’ta kumar oynaması için kendisine 2 bin 500 TL para bulamadığı gerekçesi ile kalmış olduğu apartmanın merdiven boşluğunda eşi S. Y.’nin başına ve kulağına yumruk vurmak, sol bacağına da tekme atmak suretiyle ciddi bir şekilde darp ettiğini belirtti.

   Polis memuru Erkan Çelik, zanlının 13 Mayıs’ta kumar borçlarını ödemek için eşine ait PU 060 plakalı aracı satabilmesi için devir kâğıdına imza atmadığı gerekçesi ile eşine Whatsapp üzerinden “Lan bak bu araba satılmasın şimdi iki saattir bekliyor adamlar. Seni, parçalamazsam benden iti yok” demek suretiyle şiddet tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

   Zanlının 13 Mayıs’ta mahkeme emri gereği tutuklandığını belirten Çelik, TC vatandaşı olan çalışma izinli zanlı Noyan Yıldırım’ın davalarında hazır bulunması maksadı ile uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Savcı Fuat Emirtanoğlu, zanlının suç işlemeye devam ettiğine işaret edip, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Cenkay İnan, zanlının bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 08:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75