Kumara suçüstü baskını

banner37

Girne polisi, önceki akşam Beylerbeyi’ndeki bir eve baskın yaptı, kumar oynayan ve oynatılmasını sağlayan toplam 11 kişiyi suçüstü yakaladı

Kumara suçüstü baskını
banner90
banner99

OYNAYAN VE OYNATANLAR YAKALANDI… Kamil Türer’e ait Beylerbeyi’ndeki eve önceki akşam baskın düzenleyen polis, Kamil Türer, Yılmaz Tülüv, Mertali Türkoğlu, Stephan Lytvyn, Nikolay Chernikov ve Yasin Demir’i kumar oynarken, Ayana Sailygulova ve Denis Kiselov’u kurpiyerlik yaparken suçüstü yakaladı, o sırada evde bulunan Galina Pozdnyakova, Tetvana Bogutenko ile Dorina Cazacu’yu da suç ortağı olarak tutukladı.

TEMİNATA BAĞLANDILAR… 11 zanlıyı dün mahkemeye çıkaran polis, evde birçok kumar fişi ve oyun kâğıdı ve kumar masaları bulunduğunu belirterek, kasadaki 8 bin TL ile 200 ABD Doları’nın da emare alındığını söyledi. Kamil Türer’in mart ayında da kumar oynamak ve kumar oynatmaktan aleyhine dava getirildiğini hatırlatan polis, zanlıların tümünün teminata bağlanmasını talep etti. Kamil Türer’i 3 bin TL nakdi teminata bağlayan mahkeme, zanlıların tümünün yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışını yasakladı.

   Girne polisi, önceki akşam Beylerbeyi’ndeki bir eve baskın yaptı ve kumar oynayan ve oynatılmasını sağlayan toplam 11 kişiyi suçüstü yakaladı.

   ‘Kumar Çetesi’ adı verilen operasyonda yakalanan 11 zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Enver Kasap, 7 Mayıs 2020 tarihinde saat 20.20’de Kamil Türer’in Acı Limon Sokak, Beylerbeyi-Girne adresindeki ikametgâhında yapılan aramada bir masa etrafında Kamil Türer, Yılmaz Tülüv, Mertali Türkoğlu, Stepan Lytvyn, Nikolay Chernikov ve Yasin Demir isimli şahısların para karşılığı ve parayı temsil eden fişler karşılığında Teksas Holdem diye bilinen kumar oyununu oynadıklarının tespit edildiğini söyledi.

   Kasap, yapılan baskında suçüstü tutuklanan kumar oynayan zanlılar ile zanlıların kumar oynamasını sağlayan ve krupiyerlik yapan Ayana Sailygulova ve Denis Kıselov ile ikametgâh içerisinde bulunan Galina Pozdnyakova, Tetyana Bogutenko ve Dorina Cazacu’yu tutuklandıklarını söyledi.

   Tutuklanan zanlıların gönüllü ifade verdiklerini kaydeden Kasap, ikametgah içerisinde bulunan birçok kumar fişi ve oyun kâğıdı ile kumar masalarının emare olarak alındığını söyledi.

   Enver Kasap ayrıca, kasada bulunan 8 bin TL ile 200 ABD Doları’nın da emare olarak zapt edildiğini mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Enver Kasap zanlılar aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep ederken zanlı Kamil Türer’in mart ayı içerisinde yine kumar oynamak ve oynatmak suçundan aleyhine dava getirildiğini de belirtti.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yurtdışına çıkışının yasaklanmasına emir verirken, zanlı Kamil Türer’in 3 bin TL nakit teminat yatırmasına ek olarak haftada 1 gün ispat-ı vücutta bulunmasına karar verdi. Kıdemli Yargıç diğer zanlıların ise 15 günde bir ispat-ı vücutta bulunmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75